Народні доми у горах Львівщини стануть туристичними етноцентрами

У південній частині Самбірського району у селах Лімна (Турківської громади) і Бітля (Боринської громади) реконструюють Народні доми.

У Львівській облдержадміністрації повідомляють, що це стало можливим за ініціативи Львівської обласної державної адміністрації і за “Програмою секторальної підтримки ЄС. Львівщина”, передає Espreso

За ідеєю проекту “TourTurka 2.0”, після реконструкції, Народні доми стануть етнофолькцентрами бойківської культури, матимуть просвітницьке та туристичне призначення.

“Обирали ті села, де нема інфраструктури, де не проходять туристичні маршрути, – пояснив Тарас Дубіль, керівник проєкту, голова ГО “Нова українська громада”. – Наша амбіція – створити цю туристичну інфраструктуру саме в таких місцинах. Готелі в цій околиці є лише попри трасу “Львів – Самбір – Ужгород”. А ми спеціально обирали такі села, до яких туристам потрібно буде з’їжджати з траси й вирушати у глибинку. Таким чином розвиватиметься й місцева інфраструктура”.

Після реставрації у Народних домах сіл Бітля й Лімна облаштують кімнати-музеї (для цього збиратимуть у місцевих жителів предмети побуту, світлини), облаштують фотозони всередині приміщень і надворі, придбають костюми для місцевих музичних, співочих колективів, прокладуть новий туристичний маршрут “TourTurka 2.0” та ознакують його. Паралельно ініціативна група проекту займатиметься промоцією туризму в Турківській і Боринській громадах.

Однією з цікавинок майбутніх етнофолькцентрів у селах Лімна і Бітля, згідно з проектом “TourTurka 2.0”, будуть майстер-класи.

“Напрацьовуємо різні варіанти, але добре знаємо, що у цій місцевості поширене різьбярство, а ще є хороша писанкарка, яка чудово розмальовує яйця натуральним воском”, – розповів пан Дубіль.

Вартість реалізації проєкту становить 10,4 мільйона гривень, з них:

  • 8,8 млн грн залучать з державного бюджету,
    решта – з місцевих бюджетів Боринської й Турківської громад, до яких входять обидва села.
  • Зазначимо, що перша частина проекту “TourTurka” була реалізована 2020 року за кошт асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати – Україна” зі співфінансуванням із місцевого бюджету. Загалом його втілення обійшлося у 313 000 грн.