До послаблення карантину не готові 12 областей

911

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило оновлені епідеміологічні показники кожної області й Києва станом на 29 червня.

Відповідно до них, до послаблення карантину не готові Київ та ще 12 областей, пише Громадське.

Зокрема, наразі Закарпатська область перевищує норму за показником завантаженості ліжок (70,7% за допустимого значення не більше 50%).

Водночас Київ, а також Хмельницька, Одеська й Київська області лідирують за динамікою зростання захворюваності на коронавірусну хворобу.

У Волинській, Рівненській, Івано-Франківській, Харківській та Львівській областях вищим за норму є відсоток виявлених нових випадків. А на Донеччині, Луганщині та Чернігівщині населення недостатньо охоплене тестуванням.

Таким чином, до наступного етапу послаблення карантину за епідеміологічними показниками МОЗ готові Вінницька, Дніпропетровська, Житомирська, Запорізька, Кіровоградська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Херсонська, Черкаська й Чернівецька, Миколаївська області.

Нагадаємо, карантин тепер посилюватимуть у регіонах, де:

завантаженість ліжок в закладах охорони здоров’я складає понад 50%;

середня кількість ПЛР-досліджень та ІФА-тестів менше, ніж 24 на 100 тис. населення протягом тижня;

коефіцієнт виявлення випадків коронавірусу понад 11%;

показник динаміки зростання випадків COVID-19 понад 10%.

Напередодні, 27 червня, міністр охорони здоров’я Максим Степанов повідомив, що головні санітарні лікарі 13 областей будуть звертатися до комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій щодо посилення карантинних заходів на цих територіях. Це пов’язано з перевищенням низки критеріїв щодо розповсюдження коронавірусу.