Українка вперше підкорила сім найвищих вершин Землі (ФОТО, ВІДЕО)

0
155

Дончанка Тетяна Яловчак успішно підкорила найвищу точку Антарктиди – пік Вінсон.


Українка підкорила 7 Вершин семи континентів. Фото: Тетяна Яловчак

Так, вона стала першою українкою, яка зійшла на всі найвищі вершини континентів Землі, виконавши програму “7 Вершин”. Нагадаємо, що з України лише четверо чоловіків, які мають статус підкорювачів найвищих точок світу.

На рахунку Яловчак понад 50 сходжень на найвідоміші вершини світу.

Учора альпіністка повернулася до Україні. В аеропорту її тепло та радісно зустрічали друзі, родичі та колеги альпіністи. “Зустріч в Борисполі вдалася на славу”, – написав у Facebook один із друзів Тетяни.

🙀Наша интернациональная команда «10+1»Десять мужчин + 1 я)) осталась в книге Антарктиды. Непал, Канада, Азербайджан, Украина, Россия, Латвия.🤝Нет расизму!#yalovchaktatyana

Gepostet von Tatyana Yalovchak am Sonntag, 17. Dezember 2017

Як відомо, членами Клубу “7 Вершин” стають альпіністи, які здійснили сходження на найвищі вершини всіх сім континентів. Цей проект виник ще у 1981 році в США. Сьогодні “7 Вершин” – це одна з найпопулярніших серед “колекціонерів сходжень” комерційних програм. Її намагаються підкорити десятки тисяч любителів. Однак до 2011 року вершини підкорили щонайменше 300 альпіністів.

Отже, сімома найвищими вершинами всіх континентів є:

  • Еверест (Джомолунгма), 8 848 метрів, Азія
  • Аконкагуа, 6 962 метрів, Південна Америка
  • Мак-Кінлі (Деналі), 6 194 метрів, Північна Америка
  • Кіліманджаро, 5 895, метрів Африка
  • Ельбрус, 5 642, метрів Європа
  • Пік Вінсон, 4 897, метрів Антарктида
  • Піраміда Карстенса (Пунчак-Джая), 4 884, метрів Австралія та Океанія (Нова Гвінея) та Пік Костюшко (Косцюшко), 2 228, метрів Австралія.

Джерело: uain.press