В окупованих Олешках з будинку-музею Поліни Райко пішла вода: стіни обвалилися, вціліло лише до 40% фресок (фото і відео)

У тимчасово окупованих Олешках на Херсонщині внаслідок затоплення майже повністю знищено будинок-музей української художниці Поліни Райко, який охороняється Законом України “Про охорону культурної спадщини”. Наразі вода звідти відійшла, але більшість внутрішніх стін обвалилася, збереглося наразі близько 30-40% фресок.

Про це повідомив у Facebook представник Херсонського обласного благодійного фонду ім. Поліни Райко, художник Семен Храмцов. Він назвав ситуацію трауром, – пише OBOZREVATEL

“”Стіна з сестрами” повністю втрачена. І походу “муж-рибак”, медсестра… все що нижче… Коти – наполовину, “дорога в рай” теж… Не знаю скільки він так ще вистоїть…” – із жалем констатував Храмцов.

В окупованих Олешках з будинку-музею Поліни Райко пішла вода: стіни обвалилися, вціліло лише до 40% фресок. Фото і відео

Він зазначив, що берегині музею планують якось рятувати дім, однак максимум, що вони можуть зробити, відкачати воду і висушити, як зробили у себе вдома. Однак про науковий підхід до збереження культурної спадщини наразі не йдеться, а окупанти, які нині господарюють у місті, займатися цим точно не будуть.

В окупованих Олешках з будинку-музею Поліни Райко пішла вода: стіни обвалилися, вціліло лише до 40% фресок. Фото і відео

За словами художника, після деокупації Олешок треба буде формувати групу зі спеціалістів, їхати і рятувати все, що там залишилося.

Відомо, що будинок-музей художниці Поліни Райко в Олешках опинився під водою ще 7 червня і весь цей час був затоплений.

Поліна Райко – українська художниця-самоучка в жанрі наївного мистецтва, родом із міста Олешки. Почала малювати в 69 років, не маючи художньої освіти. Спочатку вона зобразила білого голуба на хвіртці у власному дворі, за кілька років розписала власний будинок, літню кухню, хвіртки, паркани і гаражні ворота, а також могили родичів на кладовищі.

Райко померла 15 січня 2004 року. Після смерті художниці хату в Олешках придбало подружжя шанувальників мистецтва з Канади. Згодом був створений благодійний фонд імені Райко, що збирав кошти на популяризацію її творчості. У 2013 році Музей Івана Гончара організував експедицію на Херсонщину до хати Поліни Райко і заявив про готовність взяти її під свою опіку.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини