ООН після підриву окупантами Каховської ГЕС зробила пост про День російської мови: про катастрофу не згадали

В ООН вранці 6 червня cповістили світ про те, що сьогодні відзначається день російської мови. А ось про підірвану росіянами вночі Каховську ГЕС у цій міжнародній організації не згадали.

Прикметно, що повідомлення, що розповідає про “День російської мови”, супроводили картинкою з перерахуванням “цілей у сфері сталого розвитку”, щонайменше частину з яких нічний теракт окупантів, що розмовляють російською мовою, поставив під загрозу.

Відповідний твіт з’явився на офіційному акаунті ООН у Twitter, пише OBOZREVATEL

ООН після підриву окупантами Каховської ГЕС зробила пост про День російської мови: про катастрофу не згадали

Так, унаслідок підриву Каховської ГЕС під загрозою підтоплення опинилися десятки населених пунктів на півдні України, із зони ймовірного підтоплення вже розпочали евакуацію людей. За даними Херсонської ОВА у зоні ризику на правобережній частині області опинилися 16 тисяч мирних жителів. Як той факт, що внаслідок дій окупантів тисячі людей змушені були залишити свої житла, корелює з цілями “ліквідації злиднів” та “стійких міст та населених пунктів” – в ООН поки що не замислилися.

Поки в ООН святкують день російської мови, його носії-окупанти вдарили також по цілі переходу до “недорогої та чистої енергії”: за оцінками “Укргідроенерго”, після підриву Каховська ГЕС повністю зруйнована та відновленню не підлягає.

Злочин загарбників відіб’ється і на збереженні екосистеми, про яке так переживають в ООН, і на здатності цих аграрних областей продовжувати втілювати в життя постулат міжнародної організації про боротьбу з голодом.

“Руйнування Каховської ГЕС – це найбільша рукотворна і техногенна катастрофа у світі за останні десятиліття, яка вбиває екологію і негативно вплине на життя сотень тисяч людей у наступні роки…. Також підрив Каховської ГЕС росіянами – це удар по глобальній продовольчій безпеці, яку ворог хоче підірвати. Бо ця катастрофа вплине на систему зрошення на Півдні України. Росіянам потрібен голод у країнах світу, зокрема, в Африці”, – зазначив глава Офісу президента України Андрій Єрмак.

Цей теракт також може вплинути на безпеку експлуатації Запорізької АЕС, вода для охолодження реакторів якої надходила з Каховського водосховища. Поки що, як зазначили в “Енергоатомі”, ситуація контрольована, проте загрози виникнення аварій зберігаються.

ООН після підриву окупантами Каховської ГЕС зробила пост про День російської мови: про катастрофу не згадали
Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини