Рождається чи Народився. Пояснення різдвяного вітання від владики Степана Суса

Чи варто взагалі зосереджуватися, як правильно говорити на Різдво: “Христос рождається” чи “Христос народився”.

Як правильно вітатися на Різдво: «Христос рождається» чи «Христос народився», – дискусія, що триває роками.

Роз’яснення для NTA дав владика, куріальний єпископ Києво-Галицького Верховного Архиєпископа УГКЦ Степан Сус.

«З перспективи нашого часу ми мали би казати, що  “Христос народився”, бо подія відбулася в минулому. Але це свято має коріння у вічності, що Бог завжди є, в Нього немає минулого  чи майбутнього часу –  Він завжди теперішній. І тому “Христос рождається” – це теж правильне привітання», – пояснив він.

Окремо владика наголосив на тому, що загалом не варто зосереджуватися на тому, як вітатися: обидві версії є правильними і суттєвої різниці вони не мають. Відтак сенсу дискувати чи ділитися через це взагалі нема.

«У святі не важливі формати чи декорації, але важливий зміст», – зазначив він.

Він пояснив, що народження Ісуса, Різдво – це прихід Христоса «у будні нашого життя для того, щоби дати нам надію, підсилити наші сподівання і навчити нас любити».

«Не любов’ю соцмереж, не білбордами чи рекламними щитами, а любов’ю, яка готова терпіти, розуміти, прощати і приймати. Христос прийшов саме для цього і саме для цього ми святкуємо кожного року Різдво. Кожного року ми маємо себе запитати, а якою є моя любов? Якою любов’ю живе моє серце? Це є змістом нашого свята – навчитися любити так, як полюбив нас Господь», – пояснив владика Степан Сус.

Як вітаються в Україні

Зазначимо, що традиційним щоденним вітанням християн в Україні є «Слава Ісусу Христу!». Втім у період різдвяних свят – від 7 січня до 14 лютого – воно замінюється на «Христос народився!» чи «Христом рождається». Відповідають на нього: «Славімо його!».

Також традиційне вітання змінюється на час Великодня, коли віряни вітаються одне з одним словами: «Христос воскрес!» – «Воістину воскрес!».

Окрім того, на Водохрещу популярним є вітання: «Христос хрещається!» – «У ріці Йордані (Йордань)!».

 

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини