“Дякую вам за вашу рішучість, кмітливість та старанність” – Туск привітав Порошенка з третьою річницею безвізу

Колишній президент Євроради Дональд Туск привітав пятого президента України Петра Порошенка з річницею отримання Україною безвізового режима з ЄС.

Про це він сказав під час Скайп-розмови, повідомляє Еспресо.TV.

“Третя річниця отримання Україною безвізу – це чудова нагода зідзвонитися, поговорити знову, і подякувати усім українцям, які змогли змінити події історії – не тільки своєї країни, але й всього регіону. Про такі події – я маю на увазі Помаранчеву революцію, Революцію Гідності, героїчний захист українцями своєї території від російських нападів”, – сказав Туск.

Колишній президент Європейської ради нагадав, що завжди говорив в Україні і в Брюсселі, що європейська Україна – це спільна ціль всього регіону, і не буде безпечної і чесної Європи без незалежної та сувереної України.

“Я хотів би ще раз подякувати вам, пане президент, пане Петро. Ми працювали із вами багато років над нашими спільними мріями про вільну Україну, яка є частиною об’єднаної Європи. І правда в тому, що завдяки вашій відданості справі нам вдалось досягти великих цілей, включаючи і безвіз. Мені навіть важко згадати, скільки разів ви піднімали це питання і включались в нього. У нас були десятки, сотні розмов, зустрічей і перемовин про це. Ви нас повністю виснажили своєю наполегливістю”, – зазначив він.

“Але це було того варте – слухати вас. Як ви знаєте, в політиці, як і в життя, завжди бувають злети і падіння – і це дуже природньо в вашому житті і в моєму житті. Але в кінці кінців, що важливо – важливі справи, які допомагають людям. І ми можемо бути задоволені тим, що ми змогли втілити ті проекти, які є важливішими за просто політику, боротьбу партій та лідерів. Одним із таких проектів, звісно, є безвіз. Ми обидва є політиками, я впевнений, які віддають перевагу розвитку, а не завойовуванню. І ми хочемо все-таки будувати мости, а не стіни. Ви завжди можете розраховувати на мене, на Європейську комісію та європейську демократію. Дякую вам за вашу рішучість, старанність та кмітливість. і я буду пам’ятати нашу співпрацю. Коли я був прем’єр-міністром Польщі, президентом Європейської ради – я буду памятати вас як приклад довіри, розуміння у вирішення найскладніших завдань”, – наголосив Туск.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини