Ну, шо я вам скажу… Я не планувала писати про пампухи, бо цього року їх не смажитиму (бо ремонт, всіляке таке). І якби не одна коліжанка, якій відмовляти не можна, то я би певно і не написала. Тому всі швиденько бажайте Соломії здоров’я і читайте перепис на пампушки терті – прості і смачні, але не пісні.
“Терті” – тому що розтираємо масло, цукор і жовтки. Дуже подібно як в маківнику.
1 кг муки
палочка дріжджів (100 гр)
півлітри молока
півпачки масла
150-200 грам цукру (залежить чи хочете солодші чи прісніші)
пів чайної ложечки солі
пів келішка горілки або 2 ложки спирту
8-10 жовтків (або 8 жовтків і 2 цілих яйця)
ванільний цукор, стерта цедра цитрини чи помаранча
- Розтерти масло з цукром до білого, потім додавати по одному жовтку і втирати щоб цукор розчинився, додати туди ванільний цукор і цедру
- Дріжджі розвести теплим молоком , дати ложку цукру і кілька ложок муки – дати розчинитися
- Пересіяти муку в велику миску, як розчина забродить – влити її в муку.
Сполучити 1 + 2 + 3 -> в миску з мукою додати розчину і терті жовтки з цукром, посолити, додати горілку і вимісити тісто. Має вийти м’яким але відставати від рук.
Поставити миску з тістом в тепле місце щоб росло, накрити рушником. Ходити на пальчиках
Я роблю пампушки так: розтачую шар тіста, потім вирізаю шклянкою кружальця, ставлю на середину начинку і накриваю другим кружальцем, і потім зліплюю по периметру. Або – розтачати пласт тіста – на половині розкласти “квадратно-гніздовим способом” начинку, наприклад вишеньки, накрити другою половиною тіста, і шклянкою повирізати пампушки.
Як підійде в 2 рази по об’єму – обім’яти і робити пампушки. Зроблені пампушки розкласти на стільниці, накрити і дати ще раз підрости, і аж тоді смажити. Якщо не дати вирости – будуть засильно рости під час смаження і можуть тріскатися.
Перед смаженням здмухніть з кожної пампушки зайву муку, особливо знизу – тоді в баняку буде менше чому горіти.
Смажити пампушки треба в добре розігрітій олії (180*), але вогонь під банячком має бути невеликим. Банячок для смаження має бути досить широким і бажано з грубим дном, під дно добре поставити розсікач, щоб нагрівання було рівномірне. В баняк з олією додати моркву, розрізану поздовж навпіл – вона забиратиме на себе всю сажу. Пампушків на один сеанс смаження має бути стільки, щоб вони вільно плавали і мали місце ще трішки вирости.
Опускати в олію пампушки треба тою стороною, що росла (верхньою), відразу накрити покришкою на 2-3 хвилинки, а як підсмажаться з одного боку, то відразу, перевернути і вже не накривати.
Посмажені пампушки виймати на тацю, застелену паперовими рушничками, щоб забрати зайву олію. Посмажені і вистуджені пампушки припудровуємо “цукром-пудром”
Найбільше я люблю пампушки з рожею або вишнею. Але колись мене частували пампушком з (увага!) бананом – і це божественно
Тому не бійтеся експериментувати.
Ну, і “правильні галицькі пампушки” мають білі пасочки на талії
Джерело: пані Стефа
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇
☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!