З Неаполя до Львова привезли мощі святого Вікентія де Поля

563

30 листопада, до монастирського  храму св. Йосифа Обручника, Згромадження сестер милосердя св. Вікентія, що на вул. Залізняка ,11 у місті Львові, прибули реліквії (мощі) св. Вікентія де Поля.

Відбулося урочисте внесення реліквій до храму та Божественна Літургія, яку очолив  о. Андрій Рак.

Результат пошуку зображень за запитом "Вікентій де Поль"

Проповідь виголосив о. Станіслав, настоятель спільноти отців місіонерів у Перечині Закарпатської області. Отець звернув увагу на декілька  подій з життя святого Вікентія, які стали знаковими  і змінили життя святого.

Одним з таких моментів в його житті став 1617 рік, коли священник Вікентій зрозумів, що потрібно  організовано  діяти у провадженні діл милосердя. Цей рік став початком заснування спільноти жінок милосердя, яка в сучасному світі знана як Міжнародна Асоціація Милосердя (АIC). Пізніше були засновані Конгрегація Місій (отці місіонери св. Вінкентія) і Дочки Милосердя. Папа Бенедикт XIII проголосив Вікентія  блаженним 13 серпня 1729 року, а Папа Климент XII канонізував його 16 червня 1737 року.

На думку сучасної католицької молоді св. Вікентій є першим з 10-ти найвідоміших святих у світі. Цей французький священник, який присвятив своє життя служінню вбогим, хворим і найбільш опущеним, став символом милосердя для віруючих християн на всіх континентах. Його іменем названо найбільше лікарень, центрів опіки і догляду, пише РІСУ.

Реліквії перебуватимуть у храмі до кінця грудня. Вікентій своїм прикладом вчить нас бути милосердними одні до одних, адже Бог є милосердним до всіх.

Храм буде відкритий у будні з 5.30 до 10.00 і з 17.00 до 20.00, субота і неділя з 6.45 до 20.00.

Довідка

Вікентій де Поль (1581-1660) прославився як людина добра, навіть супротивники його так називали. Склав Богові свою додаткову обітницю: присвятити життя бідним. Заснував згромадження Отців Місій (це не до Африки їхати, а в себе вдома проводити для збайдужілих вірних тривалі реколекції), Сестер Милосердя, а на сьогодні Вікентійська Родина – одна з найпоширеніших харитативних мереж у світі. Об’єднує священиків, монахинь, мирян, християн східного і західного обряду…