Партії “Європейська солідарність” та “Голос” відреагували на погодження “формули Штайнмаєра”

0
1610

Партії “Європейська солідарність” та “Голос” одними з перших відреагували на погодження “формули Штайнмаєра” Контактною групою під час переговорів у Мінську.

“Фракція “Європейська солідарність” в українському парламенті і наша партія хотіли б заявити, що ніякої “формули Штайнмаєра” як складової частини Мінських угод не існує. Ви там про неї не знайдете жодної згадки. Сьогодні “формулою Штайнмаєра” називається “формула Путіна”, який кардинально змінює послідовність дій, що були передбачені Мінськими угодами, відкидає дорожню карту Мінських угод, яка була запропонована спільною позицією України, Німеччини і Франції у “нормандському форматі”, – заявив Порошенко, – пише lviv1256.

Політик також зазначив, що не можна відкидати безпековий компонент, який “забезпечує повне виведення іноземних військ з української території, роззброєння незаконних військових формувань, забезпечення участі українських політичних сил і українських кандидатів у виборчому процесі, повернення тимчасово переміщених осіб і їхню активну участь у виборчому процесі, без яких жодні вибори не можуть бути визнані легітимними і такими, що відповідають вільному волевиявленню українських громадян”.

“У цих умовах ми точно наголошуємо, що підписання зазначеної формули російського походження, “формули Путіна” де-факто означає послаблення або навіть і зняття санкцій з РФ, легітимізацію російської окупації Донбасу, легітимізації незаконного референдуму Криму і незаконної анексії Криму”, – додав він.

Окрім цього Порошенко наголосив, що його партія ніколи не піде на це.

“Ми солідаризуємося з тими акціями і закликами, які сьогодні лунають серед ветеранів і ми не дамо зруйнувати українську державу”, – резюмував він.

Своєю чергою у партії “Голос” заявили, що вимагають проведення закритого засідання парламенту, на якому президент Зеленський повинен пояснити, який документ було підписано в Мінську і на які поступки готовий піти глава держави.

“З наявної інформації неможливо зрозуміти: хто і яких домовленостей досягнув з країною-агресором під виглядом реалізації “формули Штайнмаєра”, що не існує. “Червоні лінії”, які влада не має права переходити, партією “Голос” було озвучено давно. Ми категорично проти проведення виборів на окупованих територіях Донбасу без повного безумовного контролю української держави за українсько-російським кордоном”, – йдеться у заяві.

Окрім цього у партії наголосили, що будь-які вибори на Донбасі можливі лише за умови дотримання повної безпеки громадян.

“Безпека можлива лише за умови повного контролю над кордоном. Якщо контролю над кордоном не буде, вибори не можна вважати ані демократичними, ані безпечними, ані вільними, навіть якщо такими їх назвуть міжнародні експерти”, – резюмували у “Голосі”.