Якщо паска не вдалася: 6 помилок під час випікання паски, та як їх виправити

6 помилок під час випікання паски, та як їх виправити
6 помилок під час випікання паски, та як їх виправити

Найпоширеніші помилки під час випікання пасок, і як приготувати ідеальну паску.

Якщо паска пригорає

Одна з найпоширеніших проблем, коли у господині не виходять паски, – це пригорання стінок або верхівки паски. Перед тим як поставити паски в духовку, її необхідно добре розігріти (приблизно до 170 градусів). У цьому випадку вона буде зберігати рівномірну температуру під час випічки. Якщо ж поставити паски в нерозігріту духовку, паски можуть підгоріти. Також, щоб уникнути підгоряння, потрібно змащувати форму для випічки вершковим маслом і стелити на дно пергамент.

Якщо ви помітили, що підгорає верх паски, зменшіть температуру випікання градусів на 20 і прикрийте верхівку паски трохи вологим пергаментом або фольгою.

До теми: Актуально: Великодня паска – як те ясне сонце

Паска не пропеклась всередині

Щоб не зіткнутися з тим, що паска сира всередині, потрібно знати приблизну тривалість випікання. Маленькі паски масою менше 1 кг випікають близько 30 хвилин, кілограмові паски – 45 хвилин, паски масою 1,5 кг – 1 годину, двокілограмові – півтори години. Також готовність паски визначають за її об’ємом: тісто має піднятися практично до країв форми.

Ще один спосіб уникнути сирої паски – перед початком випічки увіткнути в тісто соломинку. Якщо по закінченню часу приготування витягнена соломинка буде абсолютно сухою, без прилиплого тіста, значить паска готова.

До теми: Святкове: Паска правдивого львівця

Паску важко дістати з форми для випічки

Щоб паска легко і просто діставалася з форми, треба обкласти форму папером для випічки і змастити вершковим або топленим маслом. Ще один корисний лайфхак на Великдень – купити спеціальні розсувні форми для паски. Такі форми бувають круглими і шестикутними, паски в них виходять красивими і виймаються за декілька секунд.

Пам’ятайте про те, що витягати паску з форми необхідно тільки після того, як випічка трохи охолоне.

Якщо тісто не підходить або падає в духовці

Щоб здобне тісто для паски підійшло добре, йому необхідно створити оптимальну температуру – близько 25 градусів. При цьому всі інгредієнти для тіста повинні бути кімнатної температури: не холодними, але й не гарячими. Місце, де підходить тісто, повинно бути тихим і віддаленим від вітру і протягу: будь-який шум, стук і легкий подих вітру призведуть до того, що тісто осяде.

Під час випікання намагайтеся не відкривати дверцята духовки. Здобна випічка не любить, коли її «турбують», і при потраплянні в духовку повітря пишна паска опадає.

Паска не вийшла «повітряною»

Здобне тісто саме по собі досить важке. Щоб паска вийшла «повітряною», тісто треба вимішувати довго, поки воно не перестане прилипати до рук. Також для «легкості» паски перед замісом тіста добре просівають борошно. «Легкості» великодньому хлібові надає й алкоголь – якісний коньяк або темний ром.

Якщо не застигає глазур

Багато господинь нарікають, що паска не вийшла, коли не застигає великодній глазур. Не всім подобається, коли білковий крем липне до рук або з’єднує дві сусідні паски. Щоб такої неприємності на Великдень не сталося, використовуйте такий рецепт приготування глазурі:

Протягом 5-10 хвилин охолодіть в морозильній камері яйце. Потім відокремте білок від жовтка, і збивайте білок міксером на невеликій швидкості (поступово збільшуючи її) до тих пір, поки не зникнуть бульбашки. Потроху додавайте в яєчну масу пів склянки цукрової пудри і дрібку лимонної кислоти для блиску глазурі. Крем повинен вийти щільним і густим.

Щоб глазур не липла і не розтікалася, досвідчені господині радять змащувати ще гарячі паски.

Джерело: Коліжанка

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини