Російські спецслужби планували провокації у Вірменському соборі Львова

0
65

Агенти російських спецслужб планували низку провокацій проти єпископа Української єпархії Вірменської апостольської церкви Маркоса Ованнісяна та настоятеля Вірменського Кафедрального собору Успіння Пресвятої Богородиці у Львові Ісаака Погосяна, пише Zaxid.net

Про заплановані провокації свідчить опублікований у понеділок, 18 лютого, на сайті СБУ документ, який містить список з 20 храмів та релігійних общин на території України, що мають стати мішенню провокаторів ФСБ. У списку згаданий і Вірменський собор у Львові. Згідно з документом, провокації проти єпископа Маркоса Ованнісяна та архімандрита Ісаака Погосяна мали відбуватися «від імені» керівника львівського осередку УНСО Андрія Байси.

Мішенню провокацій російських спецслужб мав стати і архімандрит Ісаак Погосян (фото Ісаака Погосяна/Facebook)

Провокатори збиралися погрожувати від імені активістів Православної церкви в Україні представникам Вірменської апостольської церкви у Львові нібито через те, що остання виступила проти надання Томосу про автокефалію ПЦУ. Нагадаємо, що Верховний патріарх і католикос усіх вірмен Гарегін II в листопаді 2018 року висловився проти визнання Константинополем автокефалії ПЦУ.

Погрози фізичної розправи єпископу Маркосу та вимоги покинути Вірменський собор мали надходити і від представників УНА-УНСО. На другому етапі провокацій із SIM-карток та фейкових акаунтів у соцмережах мали розповсюджуватися заклики щодо нападів на вірмен.

У документі вказана ціна за один провокаційний допис у соцмережі – 2-5 тис. рублів, а також адреси груп, де можна розміщувати подібні дописи.

Згодом УНА-УНСО відреагували на оприлюднену СБУ інформацію. Організація в офіційній заяві на Facebook відмежувалась від ймовірної причетності до провокацій.

«Організація УНА-УНСО жодним чином не причетна до провокацій спланованих спецслужбами РФ. УНА-УНСО та львівський осередок організації докладуть усіх зусиль аби не допустити російських провокацій на релігійній чи національній основі», – йдеться у заяві.