У Львівському органному залі гратимуть твори Мендельсона і Бруха при свічках

У суботу, 15 грудня, у Львівському органному залі (вул. Степана Бандери,8) відбудеться прем’єрний концерт скрипальки Соломії Івахів, дириґента Теодора Кухара та Ukrainian Festival Orchestra. Виконавці гратимуть при свічках твори Мендельсона та Бруха.

Про це повідомляє Zaxid.net

Теодор Кухар, всесвітньо відомий диригент українського походження, виступатиме у Львові вдруге. Викладачка американських вузів та скрипалька Соломія Івахів востаннє грала у Львові в травні 2-16 року разом із Теодором Кухарем на фестивалі «Віртуози».

15 грудня у виконанні Івахів, Кухара та камерного складу Ukrainian Festival Orchestra прозвучать рідко виконувані твори Фелікса Мендельсона та Макса Бруха. На початку вечора прозвучить «Синфонія №9» Мендельсона та концерт для скрипки з оркестром Ре мінор, написаний композитором у 13 років. А наприкінці вечора на слухачів чекатиме прем’єра – виконання оркестром під керівництвом Кухара останнього твору Макса Бруха, написаного у 1920 році – «Концерту для струнного оркестру».

Квитки на цей концерт можна придбати на сайті Gastroli.ua або безпосередньо перед концертом у касі Органного залу.

Довідка

Соломія Івахів закінчила з відзнакою Музичну академію ім. Лисенка у Львові, навчалася в Curtis Institute of Music (Філадельфія), де була нагороджена золотою медаллю ім. Фріца Крайслера, стала єдиною українкою-концертмейстром Куртісівського оркестру за всю історію інституту, здобула докторський ступінь в Stony Brook University (Нью-Йорк). Лауреатка численних міжнародних конкурсів та премій, виступала на престижних фестивалях, грала на таких іменитих майданчиках, як Карнеґі-холі та Студія Глена Гульда. Викладає у University of Connecticut та Longy School of Music of Bard College, була обраною Артистичним Директором музичної серії МАТІ в Українському Інституті Америки в Нью-Йорку.

Теодор Кухар – найзаписуваніший дириґент свого покоління. В його заліку – понад 100 компакт-дисків таких лейблів, як Naxos, Brilliant Classics, Ondine та Marco Polo. Теодор Кухар керував головними оркестрами Австралії, Європи, Південної Америки та США. З 1992 року і по нині співпрацює з Національним симфонічним оркестром України, а з 1994 року по 1999 рік він був його головним дириґентом.

Ukrainian Festival Orchestra виріс із львівського камерного оркестру Collegium Musicum і вже встиг попрацювати з музикантами зі світовим ім’ям: Вадимом Холоденком, Корі Церовшеком, Теодором Кухарем, Ноа Бендінксом-Белґлі, Семюелем Берто, Сіґізвальдом Кьокеном, Андрєєм Ґавріловим, Левом Маркізом та іншими.