Смачні та корисні зимові напої від Пані Стефи

ТЕПЛІ, СМАЧНІ І КОРИСНІ ЗИМОВІ НАПОЇ – ЦЕ ТЕ, ПРО ЩО КОНЧЕ ТРЕБА НАПИСАТИ.

Якщо щиро, то я цей текст починала виключно заради знимок, бо страшно вони мені подобаються. Фактурна шипшина, мій улюблений кримсько-татарський чайничок, структура дерева – все як я люблю. Але я зрозуміла, що дуже рідко, майже ніколи, не пишу про напої, а зараз зима і теплі, корисні зимові напої – це те, про що конче треба написати.

Почну з шипшинового, за Дарією Цвєк, а далі, як завжди кілька моїх.

50 г шипшини, 3 склянки води, 4 ложки меду.

Плоди шипшини перебрати, помити, залити кип’яченою водою і поставити на повільний вогонь (не кип’ятити), поки не напаряться. Тоді напій перецідити, додати за смаком мед і ще гарячий чай налити до маленьких склянок.

Я зазвичай роблю шипшиновий чай в термосі. Беру шипшину з розрахунку 2 ложки на горнятко, промиваю в зимній воді від бруду, засипаю в термос і заливаю дуже горячою водою, але не окропом – тобто даю хв 5 вистигнути після закипання – це якісь такі мої кухонні забобони, не зважайте 🙂 Чай в термосі я запарюю з вечора, щоб випити вранці, і зранку запарюю другий раз ті самі ягоди, щоб випити ввечері. Третій раз не запарюю вже.

Ще я дуже люблю бурятський чай, який мене навчила варити одна пані, котра ще дитиною з батьками була виселена десь в ті краї.

Правильний бурятський чай вариться довго і є ритуальним напоєм, я ж тут напишу значно спрощений перепис “для чайників”, який, однак, смачний, поживний і чудово пасує в нашу рубрику “зимові напої”. А якщо ви ще й любите чай з молоком, як його люблю я, то просто мусите спробувати такий варіант.

На 1.5 літри готового напою треба:

Літра молока (смачного, високої жирності, але не вершки)
Півлітри води
6-7 чубатих чайних ложечок доброго чорного чаю без сторонніх домішок, без ароматизаторів, і тп. Можна теж брати зелений, але тоді 5 ложечок. *
2-3 ложки вершкового масла (не спреду!!!)
2-3 ложки муки
сіль, цукор або мед **
* Взагалі чай тут має бути специфічний, але я використовую той, який є, але він має бути якісний, а не якась тирса.
** Цукру або меду в правдивий бурятський чай теж не дають, але я даю, мені так смачніше і звичніше.
*** Крім чаю ще можна додати 2 ложечки сухого чебрецю – воно додасть особливого запаху.

В банячок наливаю воду, всипаю чай, на маленькому вогні доводжу до кипіння і варю хв 10-15. Тим часом на пательні розтоплюю масло, вмішую туди муку і трошки просмажую, як на бешамель. Тоді доливаю трохи молока, щоб масло з мукою розварилося. В банячок, де вариться чай вливаю молочно-масляно-мучну суміш, решту молока, додаю чайну ложечку солі, все перемішую і ще проварюю на маленькому вогні хв 10. Потім закриваю покришкою і даю настоятися хв 20.
В горнятко даю ложечку меду або цукру, і через ситечко наливаю готовий бурятський чай. Також, можна зверху дати дрібку цинамону, це вже зовсім не true, але смачно 🙂

Ще одне моє зимове збочення – Гаряча чоколяда з перцем – солодке, гаряче, пряне, нямням, одним словом.

На 2 горняточка треба тако-во:

тафля чорної чоколяди (75-100 грам)
півтори шклянки молока
на кінець ножа цинамону
дрібка меленого кардамону
третина ложечки перцю чілі (я беру пластівці) – тут взагалі дивіться за своєю любов’ю до перцю, бо я люблю.

Тафлю чоколяди подрібнити і розтопити в молоці, постійно помішуючи. Додати усі спеції, довести до кипіння, але не кип’ятити. Зверху можна дати збитих вершків, наприклад, або кульку морозива, наприклад 🙂

Ну, а про всілякі ґроґи, глінтвейни і інше всіляке тке я писати не буду, бо ви і без мене все знаєте, правда ж?

Ну і наприкінці – ше знимка шипшинки 🙂

Джерело: Пані Стефа

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!