Перед головним корпусом ЛНУ може з’явитися підземний паркінг на 360 місць (візуалізація)

Орієнтовна вартість будівництва проектованого підземного паркінгу у Львові складає 120-150 млн грн.

Підземний паркінг можуть збудувати у Львові на території нижньої частини парку ім. І. Франка, що включає площу перед центральним входом до головного корпусу ЛНУ ім. І. Франка та вул. Університетську. Про це йдеться в пояснювальній записці детального плану території для нового паркінгу, пише Твоє місто.

«У Львові спостерігається тенденція щодо зростання рівня автомобілізації. В той же час попит на місця для паркінгу перевищує наявну пропозицію, що призводить до значної кількості заблокованих вулиць, заторів, порушення графіків руху громадського транспорту, незручностей для пішоходів та водіїв, порушення всіх екологічних норм, знищення архітектури міста, особливо у центральній частині», – йдеться в записці.

Автори плану території вважають, що підземні паркінги є хорошою альтернативою наземним автостоянкам.

«Їхньою перевагою є економне і раціональне використання території, так як подібні автостоянки не вимагають наземного простору. Також вони більш екологічні, не спотворюють ландшафт і архітектурний вигляд міста», – сказано в записці.

Площа території в межах проекту ДПТ складає орієнтовно 2 га. Орієнтовна вартість будівництва проектованого підземного паркінгу складає 120-150 млн грн. Підземний паркінг планується влаштувати в двох рівнях на відмітках: 2.8-3.0 м та 5.6-6.0 м від існуючої відмітки вул. Університетської. Місткість підземного паркінгу може становити від 380 до 390 паркомісць.

Також у записці зазначено, що пріоритетним напрямком містобудівної діяльності у історичному ареалі є збереження традиційного характеру міського середовища, збереження містоформуючої ролі визначних об’єктів – пам’яток архітектури та ландшафту, охорона та раціональне використання історичної забудови.

Джерело: inlviv.in.ua