З 28 листопада у православних починається один з найважливіших постів – Різдвяний. Він триватиме до 6 січня. Головна ціль посту – очистити тіло й душу напередодні одного з найбільших церковних свят – Різдва.
Розповідає lviv.vgorode.ua.
Віряни умовно поділяють Різдвяний міст на три етапи: з 28 листопада до 19 грудня (святкування дня святого Миколая Чудотворця); з 20 грудня до 1 січня; з 2 до 6 січня.
Що можна їсти і чого не можна
У період Різдвяного посту необхідно утримуватися від продуктів тваринного походження: м’яса, яєць, молока і молочних продуктів, алкоголю, а в деякі дні і від риби.
Раціон людини, яка постить, повинен складатися з продуктів рослинного походження: каші, хліб, сухарі, овочі, гриби, зелень, ягоди, фрукти, сухофрукти, горіхи, насіння, мед.
Під час посту можна вживати сирі, варені, тушковані, запечені, солоні страви. Можна робити салати, їсти соління і консервовані овочі та фрукти, супи, рагу, запіканки, вареники, пироги та іншу пісну випічка, соки, морси, киселі, чай.
У суботу, неділю, а також, на деякі свята дозволено вживати рибу і вино.
Приблизне меню Різдвяного посту
З 28 листопада до 19 грудня 2017 року
Понеділки, середи і п’ятниці – сухоїдіння. Вживається їжа, яка не пройшла термічну обробку. Дозволено їсти овочі, фрукти, горіхи, гриби, мед.
Вівторки і четверги – гарячі страви, приготовані на рослинній олії.
Суботи і неділі – до меню, якого слід дотримуватися у вівторок і четвер, додається риба і вино.
4 грудня 2017 року (понеділок) церква святкує Введення в храм Пресвятої Богородиці, тому дозволено вживати червоне вино.
З 20 грудня 2017 до 1 січня 2018 року
Понеділок, середа, п’ятниця – тільки сухоїдіння.
Вівторок, четвер і всі вихідні дні – гарячі страви з рослинною олією.
З 1 січня до 6 січня 2018 року
Під час зустрічі Нового Року дозволяється випити трохи червоного вина.
З 2 до 5 січня 2018 року піст посилюється – не можна вживати, навіть, рибу.
Понеділок, середа і п’ятниця – сухоїдіння.
У вівторок і четвер – гарячі страви, але вже без олії.
Всі вихідні дні – гарячі страви з рослинною олією.
У переддень Різдва (6 січня) – не можна нічого їсти аж до появи на небі першої зірки.
Перша ритуальна страва Святвечора (вечір 6 січня) – кутя. Вона вариться з пшениці або рису. У кутю додають мед, сухофрукти, мак, родзинки, горіхи. Окрім куті, на Святвечір готують ще 11 страв, але всі вони мають бути пісними.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!