Сирник від пані Стефи, ніжний та дуже смачний

Недавно застановилася питанням – звідки взявся сирник, який його родовід, хто його батьки і діти. Забагато питань, щоб відповісти без підготовки. Але я готуюся.

А тим часом подаю перепис сирника “як в Ґварі” – ніжнюткого, делікатного, вершково-ванількового. Він такий добрий, що має свій фанклюб.

Коли ми його придумували, то провели ціле сирникологічне опитування, і виявилося, що є люди, які не люблять сирник залитий чоколядою; є люди, які не люблять родзинки в сирнику; є любителі сирника сухого а є – мокрого. Одним словом – всім не вгодиш. Але спробувати можна. Тому чоколяду і родзинки ми винесли “за дужки” і подаємо їх окремо.

Це сирник на основі з крухого тіста. Вона не є обов’язковою, але саме по собі тісто є смачним, і дуже пасує. А з залишків можна нарізати крухого печива. Кількість компонентів тут – на велику і доволі глибоку бритванку, десь 35 на 45 см. На сирник в стандартній тортівниці йде +- кілограм сиру, тому кількість компонентів треба пропорційно зменшувати.

Але шось я розговорилася, давайте пекти.

Тісто:
масло – 200 гр
мука – 400-450 гр
цукор – 70 г
сметана – 3 ложки
жовтки варені – 2 шт
цедра пів цитрини
ванільний цукор

Масло з мукою посікти в крихту, додати цукор, ванільний цукор, потерті варені жовтки, цедру, і швидко замісити на сметані тісто. Охолодити 2 години. Розкатати тонкий корж розміром на форму із легким заходом на боки (корж після випікання зменшується). Поколоти виделкою. Пекти при 180-190 до рум*яності, охолодити.

Сирна маса:

сир “домашній” середньої жирності, не рідкий, не квасний і бажано без крупинок – 2 кг
вершки 20% – 1 шклянка
масло 100 г
яйця – 12 шт (розділити білки і жовтки) з них використовуємо всі жовтки і половину білків
цукор – 350 г
екстракт ванілі або ванільний цукор – 2 ст. л або 2 пачки
цедра 1 цитрини
2 ложки коньяку або рому
крохмаль – 6 чубатих ст. л (якщо сир рідкуватий то можна додати ще манну крупу)

Додатково:
цукати апельсинові дрібні – 100 г
родзинки світлі дрібні – 200 г
коньяк або ром – 100 мл

Цукати і родзинки залити ромом, і подати до готового сирника. Якщо цей спосіб вам не подобається, і ви хочете звичайний сирник з родзинками всередині, то відцідіть цукати і родзинки від рому, струсіть, трошки обсипте крохмалем і вмішайте в сирну масу перед тим як додавати збиті білки.

Сирну масу приготувати так:

В міксері або через сито перебити сир, масло і вершки, щоб не було крупинок – має бути асболютно гладка маса. Жовтки збити з цукром до білості, вмішати в сирну масу. Додати ванільний запах (есенцію чи цукор), крохмаль, родзинки, алкоголь і цукати, все вимішати. Збити білки в міцну піну, легко вмішати в сирну масу. Маса буде ливкою, не надто густою.

Вилити сирну масу на спечену основу. Пекти при 150*С 45-60 хв. Зверніть увагу на температуру – вона доволі низька, через це сирник не буде рости і залишиться рівним. Але час печіння мусите відчути для свого розміру сирника і своєї рури. Ознакою готовності сирника є “неживі” спечені бортики і ледь-ледь “жива” середина. Охолоджувати сирник треба плавно, в теплому місці – найкраще в вимкненій рурі.

Різати як цілком охолоне, а ще краще – дати постояти йому ніч в холодильнику.

Ми в Ґварі не заливаємо сирник чоколядою, але робимо йому смачну цукрову шкірочку. Якщо маєте дома кулінарний пальник, то зробіть так – посипте сирник цукром і пальником його карамелізуйте.

Скоріше за все у вас залишиться трохи тіста. Його можна скрутити в кульку і поставити в морозилку на майбутнє. Але можна розвалкувати і вирізати печивка. Його можна зверху покрити збитими білками (в нас їх лишиться трохи) поцукрувати і посипати горішками. Спекти при 180 до рум*яності.

Фото: пані Стефа

Джерело: пані Стефа

Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇

☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr


А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!