Блюзовим цей сирник називається з двох причин – по перше, він робиться дуже меланхолійно, а по друге, він дедикований моєму товаришу, Влодкові, також відомому як Bluz.
Це навіть не цілком сирник, скоріше сирна бабка чи запіканка. Але як не називай – воно смачне і робиться елементарно. Навіть фацету вдасться.
Отож, треба:
1 кг сиру, в принципі будь якого – можна маснішого, можна піснішого;
Шклянка молока або вершків, якщо сир пісний – 150-200 мл;
5 яєць;
150-200 грам цукру (або більше, якщо хочете солодкий. я волію менше);
30-50 грам манної крупи (можна дати 2 ложки крохмалю, але тоді структура трошка інша – з манкою сирник щільніший, з крохмалем – ніжніший, але може бути рідкуватим, тому можна дати пів на пів манки і крохмалю);
Ванільний цукор, цедра, 2 ложки цитринового соку;
Можна також – яблука, родзинки, цукати, будь що на смак;
Крухе печиво типу “до кави”.
Нероз’ємна форма, мені найкраще підходить алюмінієва або керамічна – просто виймати. Форму вистелити пергаментом;
Блендер.
Далі все страшно просто:
1. Зблендерувати сир з молоком або вершками, щоб не було грудочок – це важливий момент, чим однорідніший сир, тим сирник кращий; якщо сир досить масний то молока піде менше ніж 200 мл. – в результаті має бути нерідка сиркова маса;
2. Додати цукор, ванільний цукор, цедру – зблендерувати;
3. Вбити цілі яйця і добре розмішати ложкою, щоб вимішалося – тут збивати вже не треба, бо якщо збити, то сирник може тріснути;
4. Вмішати додатки, якщо даєте – родзинки і тп. Я не давала.
5. Додати манку крохмаль, вимішати.
6. Лишити хвилин на 20, щоб манка набрала вологи.
7. Форму вистелити пергаментом, так щоб були “бортики”, на дно накришити подрібненого печива. Вилити сирну масу. Я ще зверху прикрасила трускавками.
8. Спекти при 180 градусів десь із 40-50 часу. Я тримала годину. Ознакою спеченого сирника є ледь “жива” серединка – не рідка, але ще реагує на рух формою.
9. Лишити в рурі на ніч, щоб зтужавів.
За годину часу сирничок має не сильно піднятися, але бути ще “живим” – верх буде трошки припечений, але сама маса ще коливатиметься при русі бритванки. Це нормально. Після випікання просто треба залишити його в рурі вистигнути до ранку – на ранок він осяде, буде рум’яним і спеченим.
І до сирничка дуже смакуватиме трускавково-м’ятний коктейль. Тут ще простіше – зблендерувати молоко, трускавки, трошки цукру і м’ятку в високому дзбанку. Блендер треба піднімати вверх-вниз, щоб вийшли гарні бульбашки.
Всім доброго трускавкового ранку і смачного, незалежно від того, чим ви там собі снідаєте
Фото: пані Стефа
Джерело: пані Стефа
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇
☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!