Якщо бодай трошки глибше проаналізувати переписи, котрі я зазвичай пишу на сайті, то відразу буде видно, що я не надто люблю солодке. Трошки того, трошки сього, але загалом я без солодкого цілком обходжуся. Але коли я спробувала кнафе, я зрозуміла, що інколи я люблю солодке, і навіть дуже.
Останні 2 місяці були дуже цікавими, бо ми з Льолею (душа і тіло львівського “Єрусалиму”) розробляли меню для нового чернівецького закладу Rita Steinberg. А останній тиждень були в Чернівцях і втілювали всі ідеї в життя.
Моєю “відповідальністю” було трохи писанини, а також настоянки і десерти. І в процесі підбору я згадала про кнафе.
Кнафе – це тістечко, чи може пляцок, але однозначно – один із найтиповіших десертів левантійської кухні, просякнутий цукровим сиропом. Де б ви не мандрували в околі східного узбережжя Середземного моря, від Єгипту до Туреччини і вглиб через Ізраїль до Сирії та Ірану, всюди зустрічатимете десерт, схожий на кнафе, та й назви його будуть подібні – кунафа, кюнефе, і тп.
Отже, що таке кнафе і як його зробити в наших нелевантійських умовах? Та легко!
Печеться кнафе з спеціальноого тіста катаіф, котре, по суті, є дуже тонко нарізаним тістом філо. В “Метро” це тісто є в відділах із замороженими тістами. Пачки вистарчить на 5-6 таких десертиків +-.
Отже, на грубостінну пательньочку 13-15 см діаметру треба:
15 упаковки тіста (грам 100)
75 грам масла звичайного або 50 грам топленого
100 грам сиру – в наших умовах найкраще взяти суміш рікоти і моцарели
75 грам цукру
75 мл води
1 ст. ложка цукру-пудри
цедра з цитрини – на кінці ножа
трояндова або помаранчева есенція – кілька крапель
ложка січених фісташок
По перше, зварити сироп з цукру і води, остудити. Якщо є трояндова чи помаранчева есенція – дати 1-2 краплі, а як нє – можна крапнути помаранчового або цитринового соку.
По друге, масло розтопити і забрати білу “пінку”, або відразу розігріти топлене масло.
По третє, тісто “катаіф” розморозити і розворушити в мисці так, щоб волосинки тіста були поокремо одна від одної. Тісто змішати з маслом і легенько розподілити масло по “макарониках”, щоб були добре змазані, але не злипалися.
Сир підсолодити цукровою пудрою, додати цедри, добре вимішати.
Взагалі сир можна додатково не підсолоджувати, в оригіналі сир взагалі береться дуже специфічний, трошка соленуватий, часто козячий.
В пательньочку на дно кладемо половину вимішаного з маслом тіста. Зверху – викладаємо сирну начинку. Зверху – другу половину тіста. Сильно притискати не треба, має бути троха таке штрипіхате.
Ставимо пекти на хв 15-20 при 200*, до зарум’янення кучериків. Виймаємо, поливаємо вистудженим сиропом, посипаємо фісташками і ом-ном-ном!
Кнафе також можна зробити і методом смаження, тоді на половині смаження його треба буде перевернути.
Джерело: Пані Стефа
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!