“Євробляхи” вже не в моді: українці активно везуть машини із-за океану. Скільки це коштує

Компанії, що займаються пригоном автомобілів з США, Канади та Грузії відзначають небувале зростання попиту з боку українських водіїв на машини з американських аукціонів. Як розповіли нам в компаніях, на пригнані автомобілі під замовлення, в порівнянні з роком-двома раніше, попит зріс приблизно на 50%.

Як правило, продаються вони биті, але при цьому набагато дешевше аналогічних моделей в Україні. І, що не маловажно, завозять їх до нас цілком легально.

Таким чином, на відміну від європейських можна отримати автомобіль з невеликим пробігом і свіжіший – 2-4 літній.

Терміни доставки автомобіля з штатів приблизно 2-3 місяці. З Грузії замовлення оброблять за тиждень, але по факту це будуть ті ж відремонтовані «американці» з аукціонів і дорожче на пару тисяч доларів.

Найчастіше українці замовляють машини відомих світових брендів: Toyota, Honda, Lexus і VW. Але ними, звичайно ж, діло не обмежуються. Завозять про основному автомобілі класу Євро-5 об’ємом до 3 л на бензині і до 2,5 л на дизелі – для них в Україні діє пільгове розмитнення.

Наприклад, орієнтовна ціна вже привезеного і розмитненого VW Passat 2014-2015 року випуску – $ 14 тис. В Україні він обійдеться до $ 19 тис. Американська Toyota Camry 2014 року випуску коштує до $ 16 тис., тоді як у нас за неї попросять вже $ 22 тис . Приблизно стільки ж в Україні буде коштувати Ауді А4, в той час як штатівська обійдеться тисячі на три дешевше.

Після вибору авто клієнту доведеться внести передоплату в розмірі від 10%, але не менше $ 400. Залишок потрібно погасити в наступні три дні. Доставлять машину до одеського порту, так що «зустрічати» покупку доведеться особисто. Але розмитнити можна вже і за місцем проживання.

Також не варто забувати, що на ціну впливає і такі змінні, як транспортування по США (з місця проведення аукціону до порту), податки штату і ін.

Крім вартості самого авто на аукціоні, покупцеві потрібно буде розщедритися на:

  • Збори аукціону – близько $ 600;
  • Податки – як правило, до $ 1 тис.
  • Транспортування по США – в середньому $ 500 (в залежності від штату);
  • Доставка до порту Одеси – близько $ 1000.;
  • При бажанні, страховка на доставку по морю – 1,5% від вартості авто (випадків пошкодження авто в дорозі небагато, але як кажуть береженого бог береже);
  • Якщо автомобіль коштує не менше $ 20 тис., то є сенс заплатити за особистий огляд експертам в Штатах – ще в середньому $ 200 в залежності від того, де знаходиться авто.
  • І якщо попередні два пункти не обов’язкові, то перевірити страхову історію через Carfax або Autocheck просто необхідно – ще $ 40;
  • Деякі фірми беруть страхувальний депозит в 1000 $, на випадок якщо людина відмовиться оплачувати авто після покупки на аукціоні. Депозит повертається клієнтові після оплати.

«Якщо в автомобіль після покупки необхідно вкласти понад $ 1,5 тис., то зв’язуватися з таким ми не рекомендуємо. Також українці нерідко намагаються занизити митну вартість авто в інвойсах, але митники це швидко просікають. Інших проблем на кордонах з такими машинами не виникає », – зазначив у розмові з UBR.ua власник компанії AvtoUsaDnepr Костянтин Кравець.

Обережним варто бути клієнтам і під час вибору самої компанії-посередника. В Україні розвелося дуже багато фірм-шахраїв, при роботі з якими можна залишитися і без грошей, і без авто.

В першу чергу, експерти рекомендують запросити у тих, хто зібрався пригнати вам «залізного коня» історію діяльності компанії. Простіше кажучи, попросити показати, які автомобілі вони вже завезли, чи можуть вони їх показати, і чи є відгуки реальних клієнтів, яким можна зателефонувати і докладно про все розпитати.

Варто враховувати, що в Україні (як і в Грузії) влаштувалося багато перекупщиків, які ганяють сильно биті американські автомобілі сотнями, ремонтують їх і продають набагато дорожче реальної вартості. Тут, знову ж таки, на допомогу прийде перевірка страхової історії конкретного авто.

Ризик для клієнта ще і в тому, кажуть експерти, що аукціони не несуть відповідальності за стан автомобіля і продають його «як є». Вибирати доводиться по фотографії лота і його опису. В результаті можна купити авто не в тому стані, якого чекав покупець.

«Варто враховувати, що на американських аукціонах торгують люди з усього світу, більшість авто йде на експорт і деякі недобросовісні громадяни цим користуються. Купують автомобілі, які користуються попитом після сильних ДТП, і роблять їм косметичний ремонт, після чого виставляють їх знову на продаж на аукціоні. Недосвідчені гравці часто потрапляють на цей трюк. На сленгу такі машини називають «ляльками». Дуже важливо перевірити історію автомобіля, документи, продавця. Інакше можна привезти не автомобіль, а шматок заліза », – зауважив у розмові з UBR.ua співзасновник компанії Atlantic Motors Олександр Осадчук.

Джерело:  ubr.ua

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини