“Людям із симптомами ГРВІ потрібно здавати тест на Covid-19” – Віктор Ляшко

Заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко наголосив, що симптоми ГРВІ є підставою для тестування на COVID-19.

Про це він повідомив у відеозверненні, оприлюдненому на Facebook-сторінці, – пише Львівський потрал.

Віктор Ляшко зазначив, що при наявній потужності лабораторної бази робити 50 тисяч досліджень на добу, останнім часом почали фіксувати зменшення кількості зразків до лабораторій.

«Хотів би наголосити, що Україна сьогодні у червоному рівні поширенні коронавірусної хвороби. Тому люди, які мають симптоми ГРВІ, а це – раптовий початок захворювання, лихоманка понад 38 °C, утруднене дихання, тривалий кашель, головний біль, біль в м’язах, втрата апетиту, нюху, смаку – це все підстави для того, щоб звернутися до свого сімейного лікаря та здати зразки на дослідження», – зазначив він.

Віктор Ляшко уточнив, що у разі відмови в проведенні тестування, слід звертатися на гарячу лінію: 0 800 60 20 19 для фіксації та подальшого реагування на такі випадки.

«Вчасне виявлення хворого та ізоляція хворого з коронавірусною хворобою – це запорука успішного подолання епідемії COVID-19», – додав санітарний лікар.

Нагадаємо,  станом на ранок вівторка, 24 листопада, в Україні лабораторно підтвердили 647 976 випадків коронавірусу.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини