Унікальне тюльпанове дерево цвіте на Жовківщині (фото)

4095

У дендропарку «В’язівський» квітне унікальне тюльпанове дерево. Дереву-екзоту – близько 20 років.

Про це повідомляє пресслужба ДП «Жовківський лісгосп», у віданні якого перебуває дендропарк. Ще на початку 90-х екзотичну рослину вдалось приручити тодішньому лісничому, а тепер керівнику підприємства – Степану Сохнацькому, передає Дивись.info.

І зараз це – високоросле дерево з пишною кроною.

Ліріодендрон тюльпановий вважається одним з найбільш красивих квітучих дерев на планеті. «Дерево відноситься до сімейства магнолієвих», – розповідають лісівники, – «а в Україні – велика рідкість. Його батьківщина – Північна Америка. За формою квітка нагадує звичний для нас тюльпан, звідси і назва. Ще одною окрасою ліріодендрона є його листки – широкі ліровидні, наче пофарбовані у світло-зелені тони. Період цвітіння – кінець травня – початок червня. Це дерево є й довгожителем, може запросто дійти до позначки у півтисячоліття».

Унікальне тюльпанове дерево цвіте на Жовківщині (фото)Унікальне тюльпанове дерево цвіте на Жовківщині (фото)

В оригінальному ландшафтному дизайні дендропарку дерево виступає як солітер. Воно гармонійно вписується в загальну картину мальовничої місцини, є своєрідною родзинкою та додає особливого шарму цій ботанічній пам’ятці природи.