Норми росту і ваги у дітей віком від 0 до 10 років

Зріст і вага дитини – параметри, які найбільше хвилюють батьків. Які норми зросту і ваги у дітей різного віку? Пропонуємо ознайомитися з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я. Спираючись на масштабні дослідження, вчені встановили нормальні параметри розвитку дітей, на які можна спиратися.

Зріст і вага дитини – найбільш хвилююча тема для батьків

Одне з найбільш частих питань, яке виникає у всіх мам – норма росту і ваги дитини в перші місяці життя малюка. Спираючись на рекомендовані норми, можна зрозуміти, чи правильно розвивається ваша дитина, і чи варто показати її лікарю. Зріст і вага дитини є важливими параметрами, за допомогою яких батьки можуть оцінити здоров’я дитини.

Часто батьки стикаються з досить суперечливою інформацією щодо того, яка ж вага і зріст дитини є нормальними. Більше того, різні лікарі можуть по-різному трактувати поточні показники у дитини. Поспішаємо вам повідомити, що Всесвітня організація охорони здоров’я встановила норми зросту і ваги для хлопчиків і дівчаток. Це найсучасніші дані, на які можна спиратися при інтерпретації параметрів росту і ваги дітей.

Еталони маси і росту дитини, які широко розповсюджені сьогодні, насправді не відображають реального стану справ – як саме неповинна рости і розвиватися дитина, щоб її здоров’я було в найкращому стані. Такі дані просто показують, як росте середньостатистична дитина.

Що стосується норм, розроблених ВООЗ, то ці дані являють собою щось більше, ніж просто еталонні параметри росту і ваги. Таблиці ВООЗ за нормами росту і ваги дітей дають можливість батькам визначити оптимальні величини фізичного розвитку малюків, враховуючи масу і ріст дітей різних вікових груп.

Таблиця ВООЗ №1: Ріст (в см) і вага (у кг) хлопчиків першого року життя

Таблиця ВООЗ №2: Ріст (в см) і вага (у кг) дівчаток першого року життя

Таблиця ВООЗ №3: Зріст хлопчика (см) у віці до 10 років

Таблиця ВООЗ №4: Вага хлопчика (кг) у віці до 10 років

Таблиця ВООЗ №5: Ріст дівчинки (см) у віці до 10 років

Таблиця ВООЗ №6: Вага дівчинки (кг) у віці до 10 років

Як правильно визначити зріст і вагу дитини

В домашніх умовах для зміни росту дитини можна використовувати домашній ростомір або ж сантиметрову стрічку. Поставте дитину босою на підлогу спиною до лінійки. Слідкуйте за тим, щоб тіло малюка було прямим, а руки були опущені вздовж тулуба, стопи щільно зрушені, а коліна розігнуті. Голову дитини потрібно встановити таким чином, щоб край нижньої повіки і верхній край слухового апарату розташовувалися на одній горизонтальній площині. Під час вимірювання росту дитина повинна доторкатися стінки лопатками, ciдницями і п’ятами. Прикладіть перпендикулярно до ростоміру якийсь плоский предмет і відзначте на шкалі ріст.

Що стосується маси тіла дитини, то її визначають на вагах. Найчастіше це електронні ваги. Слідкуйте за тим, щоб дитина перебувала у центрі ваг. В залежності від віку дитини, зважувати її потрібно в положенні лежачи, сидячи або стоячи. Якщо маленьку дитину ви зважуєте в пелюшках, то від загальної маси слід відняти вагу пелюшки. Зважують дитину в ранковий час, до годування, коли дитина помочиться і випорожниться.

За матеріалами Intermarium

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини