“Це кінець епохи сорому… Це сигнал для всіх” – блогер про зустріч Зеленського з Коломойським

663

“Все, що не дає влада публічно – сигнал. Для партнерів, для суспільства, для противників. Завжди!”

Про це у блозі на сайті Новое время пише український економіст та блогер Сергій Фурса: 

“Влада завжди задає норми, показує, що можна, а що не можна. Показує, що для неї нормально, а що ні. Окреслює межі допустимого і розумного, задає тренди. І фото з Коломойським, де олігарх прийшов не на аудієнцію до президента, а з олігархом зустрічається все керівництво країни, якому він роздає поради і вказівки (а міністри сидять і записують) теж сигнал. Дуже сильний і потужний. Про те, що влада «ок» з тим, що говорить Коломойський і з тим, що робить Коломойський. І дає йому право так говорити і робити надалі.

Це сигнал усім чиновникам. І особливо всім керівникам держпідприємств. Ось хто тепер ваш «тато». І те, що відбулося з Центренерго, коли після зміни влади одних наглядачмв змінили наглядачі від Коломойського, чого той навіть не приховує, є нормальним. І має найвище благословення. Так що не переживайте, що Центренерго тепер закуповує вугілля у фірм Коломойського дорого, а продає електроенергію заводам Коломойського дешево. Це нормально. І так буде не тільки на Центренерго.

Це сигнал усім депутатам голосувати за закони, які вносять як невідкладні від президента, але є просто переписаними інтерв’ю Коломойського. І якщо Коломойський озвучив божевільну тезу, що рента повинна залежати від кінцевої вартості продукції, то так тому і бути, і треба терміново за це проголосувати. І нехай такого немає ніде в світі. Нехай це де-стимулює підприємців створювати більше доданої вартості. Нехай. Але Коломойський сказав «треба», і тепер і парламент повинні відповісти «так». І вони відповідають. Всупереч економічній науці і здоровому глузду.

Це сигнал усім суддям, які розглядають справи Приватбанку, позови групи Приват і справи проти ворогів Коломойського. Ось про що говорить це фото. І тепер не тільки судді Баришівського районного суду будуть розуміти, як правильно судити. І тепер прокурори будуть знати, що Гонтарєва точно вбила Кеннеді.

Це сигнал усім іноземним інвесторам. Адже Зеленський зробив фото не з менеджментом Криворіжсталі, на яку наїжджають силовики, а з олігархом, який закликає націоналізувати Криворіжсталь. Ну і потім дивись пункт один з Центренерго. Це фото дає добро СБУ продовжувати кошмарити найбільшого інвестора, а значить і всіх інших інвесторів теж, аж до перспективних айшників.

Це сигнал нашим західним партнерам. Які зараз увірували, що вплив Коломойського обмежений і може бути купированим. Ні, дивіться. Так, ви можете вважати цю людину токсичною і навіть злочинцем, але для нас це нічого не означає. Ми не намагаємося навіть приховати його вплив.

Це сигнал для всіх, що Портнов тепер правозахисник, як називає його 1 + 1, а не колабораціоніст, зрадник або автор диктаторських законів.

Кінець епохи сорому. І не тому, що тепер немає причин соромитися. Ні, просто тепер починається епоха безсоромності. Високий рейтинг кружляє голови. І тепер ви можете творити що завгодно. Можна їздити на весілля в Сент-Тропе замість Дня Незалежності і потім хизуватися цим. Можна ходити на Дні народження до олігархів, корупціонерів і агентів російського впливу, а потім говорити, що вивчали там оперативну обстановку, фактично посилаючи цим тих, хто запитує, на три букви.

Ви можете проводити зустріч з токсичними олігархами. Ви можете розганяти ЦВК, яке провело найдемократичніші вибори в історії, міняючи його на своїх людей. Ви можете скасовувати парламент і творити беззаконня, прикриваючись вищою метою. Поки ваш рейтинг вам дозволяє. Поки він високий. І поки у вас запаморочення від успіху. В Україні немає інститутів, які можуть вас стримати.

І тут або ти ведеш її під вінець, або вона тебе до прокурора. Або це призведе до обвалу рейтингу, не зараз, звичайно, а в майбутньому. Або Україна перетвориться в одну з тих країн, де при владі абсолютні популісти, які творять що хочуть, прикриваючись любов’ю народу і вміючи цю любов підтримувати. І немає більш безсоромної влади, ніж влада популістів. Яким все можна. І немає більш згубної для країни влади, ніж влада популістів, які нищать демократію і, потім, економіку. Але правда в тому, що якщо народ продовжує любити таку владу, то він її заслуговує.”

Алла Гунченко для Про Львів

Редакція може не поділяти тексти та(або) погляди авторів і не несе відповідальність за їхні матеріали. Також редакція не несе відповідальності за коментарі, які розміщені в соціальних мережах під інформаційними матеріалами редакції.