Львівський альпініст стане першим українцем, що пройшов уздовж Гімалайського хребта

0

Львівський альпініст Віталій Дячук планує стати першим українцем, який подолає маршрут уздовж Гімалайського хребта, що називається Великий Гімалайський Шлях – Great Himalayan Trail (GHT).

За історію альпінізму цей шлях здолало лише 89 людей! Технічно шлях складається з мережі високогірних маршрутів на території п’яти азіатських країн: Непалу, Бутану, Китаю, Індії та Пакистану. Довжина маршруту на сьогоднішній день складає приблизно 1500 км, і на подолання цієї відстані потрібно від 90 до 150 днів, пише Форпост

Однією з найскладніших складових є набір висоти, який у підсумку складає до 6 км.

“Тут і дає про себе чути фізична підготовка та «горняшка» (гірська хвороба). Ще одним «привабливим» моментом є складність маршруту як такого, адже він пролягає близько до усіх непальських восьмитисячників та перетинає безліч перевалів та річок, проходить через високі плато та безлюдні долини. І незважаючи на погодні та кліматичні умови на плечах завжди рюкзак вагою понад 25 кг, де має бути усе: від води до намету.

Але Віталій Дячук вже на тому шляху! Це перший українець, який проходить цей шлях, і не просто проходить, а проходить його solo. Дуже хочеться його підтримати і розказати, що за ним і його пригодою слідкує багато людей, тому просимо долучитися до каналу в Telegram усіх, кому цікаво і не дуже відслідковувати Віталія у цій непростій, та такій захопливій подорожі”, – йдеться у анонсі.

“Взагалі дуже цікавий і гарний маршрут. До 3000 метрів йдеш по джунглях з бамбуком, сапрофітами і т.д. Кожну годину бачишь якійсь водоспад вистою 50 – 200 метрів.

Після 3000 ліс міня’ться і починає складатись з кедрів та рододендрона.

Туристів на маршруті дуже мало. Я зустрів аж 10 чоловік. За словами місцевого населення за рік тут буває 800 – 2000 людей. Тож лоджів не багато і вони так собі. Але вони є.

Всі кого я зустрів йшли з місцевими гідами і дуже з мене дивувалилися”, – пише альпініст у своєму Телеграм каналі та ділиться фото.

Фото з відкритих джерел