Призначай побачення: на даху архіву у Львові облаштують кінозал

На даху архіву у Львові облаштують громадський простір.

Як розповів керівник архітектурної майстерні “Кудін” Віктор Кудін, розробники проекту нового міського архіву планують відійти від радянського сприйняття архіву з парканом, озброєними охоронцями й відвідуванням за попередньою домовленістю.

“Районна адміністрація хотіла, щоб гроші, які заходять у спальний район, посприяли створенню громадського простору для людей, які там мешкають. Де можна провести симпозіум чи конференцію, подивитись фільм. Для цього ми запланували місце на даху. А через те, що ми закопали будівлю трохи в землю, з’явилась яма, з якої ми вирішили зробити скейт-парк”, – розповів Tvoemisto.tv Кудін.

За словами архітектора, для Європи подібні комбінації стали поширеною практикою. На Заході будівлі архівів хоч і захищені, але з ними завжди пов’язана громадська територія та майданчик для відкритих заходів.

Нагадаємо, міський архів мають побудувати на перетині вулиць Трускавецької та Пулюя на ділянці площею 0,6 га. У цій будівлі мають розміститися трудовий архів виконкому Львівської міськради, архів документів приватного права, міський архів та громадський центр.

Проект Кудіна передбачає розсувну схему стелажів, яка дозволить удвічі зменшити площу архіву.