Світ чудес: 12 незвичайних музеїв України

В холодну пору, як ніколи, хочеться нових вражень та емоцій. І навіть якщо за вікном накрапає ​​дощик, пропонуємо все ж не сидіти вдома, а вирушити на екскурсію до музею.

Тільки не поспішайте думати, що музей – це нудно й затхло. Команда Zruchno.Travel запропонувала підбірку незвичайних і кумедних музеїв країни, які точно не змусять вас нудьгувати. Про те, де можна дізнатися про всі тонкощі самогоноваріння, вивчити свої сновидіння, побачити “Сало Енді Ворхола” або навіть зіграти справжнє українське весілля, читайте далі…

1. Музей сексу і сексуальних культур світу

Харківський музей сексуальних культур світу – один із найнезвичайніших та найбільш екстравагантних музеїв країни. Основа його експозиції – приватна колекція професора Валентина Кришталя, співробітника Харківської медичної академії. У різних залах зібрані експонати, що розповідають про сексуальну культуру дванадцяти країн. Тут можна побачити картини давньоєгипетських художників, античні статуетки, репродукції полотен Пікассо, Мане та інших відомих художників, а також сучасні малюнки і фотографії. Працює окремий підлітковий зал, де можна вивчити анатомію, фізіологію і психологію людини, а також послухати лекції зі статевого виховання.

2. Музей історії туалету

Одна тільки назва вже говорить про те, що екскурсія до цього київського музею може бути дуже веселою та пізнавальною. Тут можна не тільки побачити найбільшу колекцію унітазів, а й дізнатися багато цікавих фактів з історії туалету. В колекції представлені найрізноманітніші варіанти туалетів практично всіх часів – від нічних горщиків до унітазів із сенсорним управлінням, екземпляри, виготовлені з кераміки, фарфору, срібла, дерева, металу і пластика. Також при музеї працює сувенірна крамниця, де можна придбати унітаз-радіо, унітаз-запальничку, книгу “Світова історія (туалету)”, золотий унітаз і багато інших цікавих предметів. У музеї часто проводять найрізноманітніші заходи, часто далекі від основної тематики.

3. Музей сновидінь

Звідки беруться сни і чому сниться те, що ніколи не зустрічав, можна дізнатися в столичному Музеї сновидінь. Тут немає звичних вітрин з експонатами, кожна частина експозиційної площі – це динамічна інсталяція, і кожен відвідувач стає одночасно експонатом і дослідником власних снів. У музеї є Скриня сновидінь, де кожен може залишити опис свого сну. Також можна підглянути або навіть вивчити сновидіння, залишені іншими. Якщо виникне якесь питання, можна написати його на папері та залишити в одному з ящиків Стіни вільних асоціацій, а прийшовши до музею наступного разу, знайдете там відповідь. Окрім того, в музеї періодично проходять відкриті лекції, семінари, виставки, майстер-класи та кінопокази.

4. Музей непотрібних речей

Один із найнезвичайніших музеїв столиці розташований на території підприємства з переробки та утилізації вторинної сировини. Колекція почала формуватися відразу після запуску заводу. Тут зібрані химерні й незвичайні предмети, антикварні й старовинні речі, деяким з них уже понад двісті років. Поповнюють колекцію і відвідувачі, і співробітники заводу, сортуючи і виставляючи на огляд найцікавіші предмети. Серед великої кількості експонатів можна зустріти старовинний набір перукарних інструментів, верстат із переробки конопель, старовинний самовар із чоботом і багато іншого. Велику частину експозиції виставлено на вулиці, інша частина, трохи менша, знаходиться у приміщенні.

5. Музей старовинного інструменту “Ремісничий двір”

Житомирський приватний музей “Ремісничий двір” колекціонера Федора Євтушенка – це своєрідна “машина часу”, яка дає змогу перенестися на багато років назад і познайомитися зі стародавніми професіями, дізнатися більше про роботу ковалів, цирульників, кравців і теслярів, а також побачити справжні інструменти, якими свого часу користувалися майстри і ремісники, створюючи необхідні в побуті речі. Музейна колекція розділена на експозиційні частини, присвячені або конкретним професіям, або окремим інструментам. Усі експонати – це оригінальні знаряддя праці, прилади, машини і механізми, багато з яких досі в робочому стані. На території відтворена кузня з горном і ковадлами, одна з яких була виготовлена ​​ще в 1749 році. Минулого року відкрилася велика експозиція дитячих іграшок, а цього року – окремий Музей чеських ремесел. У гарну погоду після екскурсії гості можуть відпочити у відкритій зоні з барбекю і дров’яним самоваром.

6. Музей звуку Василя Пінчука

Єдиний в Україні Музей звуку знаходиться в Одесі. Тут представлена ​​ вся історія способів запису і відтворення звуку. У музеї зберігаються старовинні механічні музичні шкатулки, грамофони й патефони, радіоли й магнітофони. Відвідувачі можуть побачити ексклюзивне зібрання раритетної та сучасної техніки, експозицію перших і наступних носіїв звуку, різні музичні атрибути у вигляді афіш, плакатів, етикеток для пластинок із логотипами відомих свого часу фірм. Особливість музею полягає у тому, що на експонати можна не тільки дивитися, а й включати і слухати їх звучання. Тут можна почути мелодії старовинних музичних шкатулок, грамофонні та патефонні звучання, а також записи голосів вождів СРСР.


7. Музей українського весілля

У невеликому селі Великі Будища, неподалік від знаменитої Диканьки, знаходиться на вигляд звичайний Будинок культури, в одному з приміщень якого відтворено інтер’єр та оздоблення традиційної полтавської хати. Це – унікальний Музей українського весілля, де зберігаються весільне оздоблення різних часів, старовинні предмети побуту, меблі, світлини, вишиті сорочки та рушники. Гордість музею – весільна сукня місцевої жительки, пошита в 1926 році. Всіма експонатами музею можна користуватися, а це означає, що тут можна не тільки почути про весільні етнотрадиції. Для туристичних груп проводять інтерактивні екскурсії, які відтворюють старовинне сільське весілля з усіма українськими традиціями: піснями, жартами, віршами і, звичайно, застіллям.

8. Дрогобицька солеварня

Насправді, дрогобицька солеварня – зовсім не музей, а діюче промислове підприємство. Але, з огляду на “вік” заводу, це місце по праву можна вважати справжнім заводом-музеєм. Перші згадки про солеварню в Дрогобичі відносяться ще до 1250 року. Відтоді й донині вона безперервно робить свою роботу. За радянських часів тут виробляли до 11 тисяч тонн солі на рік, але зараз сіль знову добувають кустарними методами, випаровуючи її з природного розсолу на відкритому вогні дров’яної печі. За попереднім записом можна відвідати екскурсію, під час якої туристам покажуть соляну шахту і познайомлять із робочими процесами, а також продадуть сувенірну головку дуже смачної випарованої солі.

9. Музейно-культурний комплекс пивної історії “Львіварня”

Колоритний Музей пива працює на території найстарішої львівської пивоварні з 2005 року. Сьогодні це музейно-культурний комплекс, аналогів якому немає в Україні. У його колекції зібрано все, що стосується пива та Львова. Тут можна побачити старовинну варильну піч, бродильний чан, бочки для дозрівання пива, колекції пивних пляшок і кухлів. Багато експонатів інтерактивні, є 3D-голограми і театр тіней. На другому поверсі можна розглянути пиво під мікроскопом, побачити процес створення хмільного напою або навіть створити свій власний сорт. Після закінчення екскурсії гостям запропонують особисто продегустувати продукцію пивоварні.

10. Арт-музей і горілка-бар “Сало”

“Сала багато не буває!” – подумали у Львові та відкрили єдиний в Україні, а можливо, і в усьому світі Музей сала. Це сучасний заклад, що об’єднав у собі музей, ресторан і арт-майданчик, де проводять вечірки, літературні вечори та концерти. У колекції музею зібрано найрізноманітніші арт-об’єкти із сала і про сало: картини і карикатури, наприклад, “Сало Малевича” і “Сало Енді Ворхола”, а також такі скульптури, як “Вухо Ван Гога”, “Рука Будди”, “Голова Елвіса Преслі” і багато іншого. Головний експонат музею – величезне серце із сала. Надивившись на експонати, гостям запропонують меню з національними українськими стравами і великим вибором закусок. Особливо популярні роли із сала, шашлики із сала і головна родзинка – сало в шоколаді.

11. Музей гуцульської магії

Ще один незвичайний музей, який точно зацікавить усіх любителів містики, знаходиться в селищі Верховина Івано-Франківської області. Музей гуцульської магії познайомить усіх бажаючих зі звичаями і таємницями карпатських чаклунів і знахарів – мольфарів. У колекції музею представлено найрізноманітніші предмети, які коли-небудь використовувалися мольфарами для створення змов і зілля, які допомагають людям. Серед експонатів можна побачити ступку, ніж і хрест, які свого часу були головними робочими інструментами найвідомішого карпатського чаклуна Нечая. Крім захоплюючої екскурсії, гостям також можуть запропонувати майстер-класи з виготовлення дерев’яних ложок, прядіння та дзеркальної каліграфії, а найсміливішим – містичну нічну екскурсію “У пошуках мольфарів”.

12. Музей “Вагон-самогон”

Перший в Україні Музей самогоноваріння був відкритий у 2013 році в Тернополі ресторатором Михайлом Гросуляком. Тепер він знаходиться в селі Поляниця, поруч із відомим гірськолижним курортом Буковель. Музей являє собою списаний австрійський вагон, в якому зібрана колекція найрізноманітніших самогонних апаратів: класичних та ексклюзивних, діючих та раритетних, габаритних та мініатюрних, місцевих та привезених з усіх усюд. Тут можна побачити апарати, створені з музичної труби, з гумового чобота і чайника, з казанка і навіть із запчастин літака. Крім власне апаратів, гостям запропонують оцінити й колекцію різновидів самогону з усього світу.

Джерело: uamodna.com

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини