7 чудес України. Кращі архітектурні пам’ятки України

7 чудес України. Кращі архітектурні пам'ятки України
7 чудес України. Кращі архітектурні пам'ятки України

За підсумками соціальних опитувань та голосувань 21 серпня 2007 року було обрано «7 чудес України», а точніше історико-архітектурних пам’яток України.

Оргкомітети виставили близько тисячі різноманітних об’єктів на розгляд експертної ради. Учасниками відповідальної експертної ради стали сотні осіб (історики, культурологи, провідні фахівці туристичного бізнесу). Спочатку було обрано 100, а потім 21 об’єкт для загального голосування, що проводилося в мережі Інтернет. Зокрема, було зафіксовано 77 тисяч осіб, що взяли участь в Інтернет-голосуванні. І далі, ми хочемо познайомити Вас більш детальніше з унікальними місцями і об’єктами, що стали гордістю безлічі людей, різних вікових категорій з всієї України.

1. Києво-Печерська Лавра, Київ

У 1051 році два монаха Анатолій і Феодосій з іншого міста прибули до Києва. Оскільки жити було ніде – почали рити печери і використовувати їх в якості житла. По правді кажучи, у ті далекі часи практично все населення Києва жило в печерах і землянках, за винятком, звичайно ж, знаті. З часом все більшу кількість ченців з’їжджалися в тутешні краї. Підземне місто продовжувало зростати, а пізніше – і надземні кам’яні споруди з храмами. Були зведені могутні стіни, що закривали собою собори, церкви, дзвіниці, входи в безліч печер. У стінах Києво-Печерській Лаврі похований Нестор Літописець, автор відомої «Повісті временних літ», і засновник Москви – Юрій Долгорукий. Зараз Лавра – найбільший православний монастир України.

7 чудес України. Кращі архітектурні пам'ятки України
Києво-Печерська Лавра, Київ – 7 чудес України фото

До теми: Конкурс “Вікі любить пам’ятки” назвав найкращі фото культурної спадщини України

2. Софія Київська, Київ

Мало що збереглося від Київської Русі на території сучасного Києва. Спалили завойовники, зруйнув час, не вберегли наступні покоління. Софія Київська – один з багатьох пам’яток архітектури, який зберігся до наших днів. На початку XI століття вона була закладена князем Ярославом Мудрим. Софія ще й відома коронацією Володимира Мономаха. Свого часу Софія була зруйнована сином Юрія Долгорукого. Її спалював хан Менглі-Гірей, грабував хан Батий. Відновлював гетьман Іван Мазепа. Але цим випробування не закінчилися. Храм розграбували більшовики, а трохи пізніше – гітлерівці. Але Софія Київська з гордістю вистояла! Цим місцем можна справді пишатися, тому що воно зберігає 260 кв. метрів мозаїки і 3000 кв. метрів фресок. Це найбільша і унікальна колекція подібного живопису епохи раннього Середньовіччя Європи!

7 чудес України. Кращі архітектурні пам'ятки України
Софія Київська, Київ – Чудеса України

3. Дендропарк «Софіївка», Умань, Черкаська область

Ви в курсі, звідки взялася пірамідальна тополя в Україні? Сам граф Станіслав Потоцький доставив їх до нас з Італії. А ще він створив чудовий парк «Софіївка» для своєї чарівної дружини Софії. На будівництво парку пішло 6 років, і в далекому 1802 графиня вже насолоджувалася своїм подарунком.

У Софії було грецьке коріння, тому невід’ємною частиною основних мотивів парку була еллінська міфологія: давньогрецькі топоніми; річка Стікс; Іонічне море; підземна річка Ахерон; острів Анти-Цирцеї; статуї грецьких мислителів і богів.
Відмінний стан парку приваблює сюди щороку велику кількість туристів. В уманському парку кожен знайде собі заняття до душі: пішохідна екскурсія, водна прогулянка на човні або на невеликому пароплаві, катання на конях …

7 чудес України. Кращі архітектурні пам'ятки України
Дендропарк «Софіївка», Умань, Черкаська область – 7 чудес України. Кращі архітектурні пам’ятки України

4. Заповідник «Кам’янець», Кам’янець-Подільський, Хмельницька область

Прекрасний пам’ятник фортифікаційного архітектурного інтернаціоналізму – Кам’янецька фортеця. Ніхто не проходив повз фортеці, через це вона отримала за роки свого існування впливу не одного народу: турки, українці, поляки, росіяни, вірмени. Зараз в стінах фортеці проводять безліч лицарських турнірів і фестивалів. Так само Кам’янець-Подільський полюбили учасники повітряних видів спорту, щороку в травні десятки повітряних куль пролітають над могутніми стінами заповідника «Кам’янець».

7 чудес України. Кращі архітектурні пам'ятки України
Заповідник «Кам’янець», Кам’янець-Подільський, Хмельницька область – 7 чудес України. Кращі архітектурні пам’ятки України

5. Хотинська фортеця, Хотин, Чернівецька область

Усі, напевно, пам’ятають фільм «Три мушкетери» з Боярським у головній ролі!? Так ось зйомки його проходили в прекрасній Хотинській фортеці. У XIII столітті в стародавньому місті Хотині на березі Дністра спорудили фортецю. І хто володів фортецею, той ставав володарем тутешніх територій. Правителями фортеці за всі вісім століть побували як українці, так і турки, і поляки, і молдавани, і австрійці, і росіяни, і знову українці.

Як і Кам’янецька фортеця, в Хотині проходили зйомки багатьох фільмів радянських часів. У стінах фортеці знімали такі кінокартини: «Стріли Робін Гуда», «Балада про доблесного лицаря Айвенго».

7 чудес України. Кращі архітектурні пам'ятки України
Хотинська фортеця, Хотин, Чернівецька область – Києво-Печерська Лавра, Київ – 7 чудес України фото

6. Острів Хортиця, Запоріжжя

Найбільший острів на Дніпрі (довжина в 12,5 км) – Хортиця. Але не цей факт став причиною внесення його до списку 7 Чудес України. У XV-XVIII століттях на острові утворилися козацькі укріплення Запорізької Січі. На Хортиці жили запорізькі козаки, готувалися до бойових походів, займалися будівництвом своїх знаменитих кораблів – «чайок». У 1709 році Запорізька Січ була зруйнована московськими військами.

Лише через 300 років, вона частково була відновлена. Тепер вона виступала в ролі історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» на острові Хортиця.Тепер кожен може потрапити в атмосферу тодішньої незалежної республіки козаків, подивитися, як жилося нашим мужнім предкам в куренях, зайти до церкви, побачити роботи козацьких ремісників, поспостерігати, якими умілими вони були наїзниками.

7 чудес України. Кращі архітектурні пам'ятки України
Острів Хортиця, Запоріжжя – Чудеса України

7. Херсонес, Севастополь

2000 років тому Чорне море вони називали Понтом Евксинським. Ними були древні греки, які населяли Крим, Приазов’я і Південь сучасної України. Греки були великим народом, який будував міста, воював і успішно займався торгівлею. На пам’ять про колишні часи греки залишили нам руїни Херсонеса. Зараз кожен може прогулятися стародавніми вулицями міста греків, які були знайдені при розкопках археологів. Відвідайте Севастополь, і Ви зможете помилуватися давньогрецькою архітектурою, дізнатися про побут цього народу, не виїжджаючи за межі України.

7 чудес України. Кращі архітектурні пам'ятки України
Херсонес, Севастополь – 7 чудес України. Кращі архітектурні пам’ятки України

Джерело: angatravel.com.ua

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини