Під час проведення археологічних досліджень у 2017 р. працівники Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України на кількох ділянках в центральній частині Львова натрапили на культурний шар часів Галицько-волинської держави (ХІІІ ст.).
Це відкриття спростовує твердження польської історіографії про те, що територія сучасного середмістя Львова була незаселена до часів захоплення міста польським королем Казимиром ІІІ, пише ZIK.

До теми: Під “Вернісажем” віднайшли мури замку князя Лева (фото)
Про це йшлося під час прес-конференції «Археологічні відкриття 2017 року у Львові», організованої 20 грудня науково-дослідним центром «Рятівна археологічна служба» ІА НАН України.
«2017 рік, можливо, був не дуже плідним на виявлення якихось цікавих музейних знахідок, але я сподіваюся, він став переломним в археологічному дослідженні самого Львова, як міста. Цьогоріч ми розпочали дослідження одразу на кількох ділянках, які мають надзвичайно важливе значення для історії міста», – зазначив директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології Національної академії наук України Олег Осаульчук.
Археологи, які виступали під час конференції, підкреслили, що майже на всіх ділянках, де цього року проводили дослідження, вони натрапляли на культурний шар ХІІІ-XIV ст. – часів Галицько-волинської держави. Зокрема, за словами археолога Миколи Шніцара, знахідки з цього періоду виявлено на території Низького замку (сучасна пл. Вічева), на пл. Звенигородській, а скляну прикрасу з ХІІІ ст. знайдено поблизу церкви св. Миколая.

До теми: Львів сьогодні і сто років тому. Порівнюйте, отримуйте задоволення!
Та найбільш несподіваними були результати дослідження на подвір’ї «Чорної кам’яниці» на пл. Ринок, де виявлено не лише рештки готичного будинку XV ст., але й артефакти з ХІІІ ст.
«Внаслідок досліджень «Чорної кам’яниці» ми отримали вагомий результат, бо окрім решток готичного Львова XV ст., відкрито культурний шар княжого міста ХІІІ ст. Як відомо, польські дослідники вважають, що сучасне середмістя було засноване на порожньому місті. Результати ж наших досліджень говорять зовсім про протилежне», – підсумував археолог Євген Ткач.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!