ЄС планує створити власну супутникову розвідмережу, щоб зменшити залежність від США. Це рішення ухвалюють на тлі обмеження Вашингтоном обміну розвідданими з Україною.
Про це розповідає 24 Канал з посиланням Financial Times. Європейські лідери дедалі більше занепокоєні своєю залежністю від американської розвідки.
Євросоюз хоче власну супутникову систему
Ситуація загострилася після того, як США тимчасово призупинили обмін розвідданими з Україною. Це змусило Брюссель замислитися над створенням власної автономної системи, яка могла б частково замінити можливості Сполучених Штатів.
Єврокомісар з питань оборони та космосу Андрюс Кубілюс підтвердив, що ЄС розглядає можливість розширення своїх супутникових потужностей.
Враховуючи зміни в геополітичній ситуації, Європейська комісія розглядає можливість покращення геопросторової розвідки для безпеки,
– заявив він.
Як працюватиме нова супутникова мережа
За інформацією FT, майбутня система використовуватиметься для:
- виявлення пересування військових сил;
- координації оборонних операцій;
- посилення незалежної розвідки ЄС.
Очікується, що ця мережа забезпечить частіше оновлення даних порівняно з чинною європейською системою “Коперник”, яка в основному відстежує кліматичні зміни та природні катастрофи, але оновлює зображення лише раз на 24 години.
Нова система працюватиме на низькій навколоземній орбіті, а для її ефективного функціонування знадобляться десятки супутників.
За словами Кубілюса, найкращі комерційні супутникові системи здатні відстежувати військові об’єкти з оновленням кожні 30 хвилин, і Європа прагне досягти такого ж рівня точності.
Фінансування та можливі складнощі
Кубілюс визнав, що запуск такої мережі потребуватиме значних фінансових вкладень. Наразі Брюссель розглядає два варіанти фінансування проєкту:
- державний підхід, де мережа буде частиною загальноєвропейської системи безпеки;
- комерційний варіант, за якого ЄС може тимчасово залучити приватні компанії для реалізації проєкту.
Попри високу вартість, у Євросоюзі переконані, що створення незалежної супутникової системи є необхідним кроком для зміцнення безпеки континенту.
Дискусії щодо реалізації проєкту ще тривають, але Брюссель уже визначив головну мету – зменшення залежності від США та створення власного надійного джерела стратегічної інформації.
Дорогі друзі! Ми продовжуємо працювати лише завдяки тому, що ви нас читаєте та підтримуєте. Якщо ви вважаєте вартим уваги те, що ми робимо, будь ласка, станьте нашим щомісячним спонсором, або зробіть одноразовий донат за посиланням👇☑️ patreon.com/lvivukr || або || ☕️ buymeacoffee.com/lvivukr
А також додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини

Дякуємо!