“Пішов купляти шапку, дали повістку, а за три тижні відправили на фронт”: у ВР розповіли про проблеми з мобілізацією

Методи мотивації для служби в армії країни мають бути різними.

В ЗСУ існують бригади, в яких існує персональний підхід, тривають чесні розмови про бойові дії без введення в оману, а також роз’яснюються гарантії, що надаються мобілізованим, які забезпечує держава.

Про це в інтерв’ю РБК-Україна розповів голова Комітету зі свободи слова Верховної Ради Ярослав Юрчишин, – пише ТСН.

Ярослав Юрчишин зазначив, що державі необхідно опрацювати певні механізми та застосовувати їх щодо мобілізованих. Він зазначив, що наразі влада запропонувала, переважно, примусові механізми мобілізації.

“Але зараз усі чоловіки, які придатні до служби, мають обов’язок цю службу виконувати. Тільки хтось цей обов’язок виконує, а хтось вирішив, що “не для цього мама квіточку ростила”. І в цьому разі це, звісно, несправедливо щодо перших”, — сказав Юрчишин, зауваживши, що їх теж ростили не для війни.

Методи мотивації
Як зауважив голова Комітету мотивація може бути різною.

“Для багатьох проблема не в тому, що не хочуть, а в тому, що немає гарантій. І тут з’являються сюжети від того ж телемарафону, коли людина пішла купляти шапку, їй дали повістку і за три тижні відправили на фронт”, — каже Юрчишин.

За його словами, країна потребує комплексних механізмів і зауважив, що держава не дивиться комплексно на це питання. Натомість постає питання щодо забезпечення та гарантій як мобілізованого, так і його сім’ї у разі його служби в армії і після цього.

Зокрема, компенсація часу, проведеного в лавах захисників:

  • пільгові умови;
  • кредити для бізнесу;
  • грошові виплати;
  • гарантії.

Ба більше, Юрчишин наголошує на необхідності прозорості набору до Збройних Сил з повним уточненням інформації, на яку ділянку бойових операцій йде набір.

Після цього, за його словами, потрібні комплексні заходи із забезпечення військовослужбовця необхідним, зокрема фізичною й психологічною реабілітацією.

“І це все дешевше, ніж ми зараз реально вишукуємо, виловлюємо людей і так далі. Є бригади, в яких існує персональний підхід, є чесні розмови про те, що це страшно, але ось тобі ці і ці гарантії, які тобі забезпечить держава”, — зауважує голова Комітету зі свободи слова.

Гарантії для мобілізованих
Для створення відповідних гарантій, за словами Юрчишина, хтось має взяти на себе відповідальність за це, “бо тема вже іміджево провальна” на рівні керівництва країни.

“Зараз, скоріше за все, це уже буде дискусія на рівні “як дотягнути хоча б до якогось рішення цей законопроєкт”. Якщо подивитися ті правки, які до нього понадавали, то там дуже багато і хороших. Наприклад, право людини служити в якійсь конкретній бригаді, якщо у неї є відношення до цієї бригади”, — зазначає він.

Водночас він стверджує, що наразі в Європі виникає питання — “чому ми будемо виділяти зброю, коли вони людей не можуть мобілізувати?”, назвавши це проблемою.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини