Помер Данило Мигаль, який у вишиванці і з прапором України станцював гопак на матчі збірної СРСРм

У віці 68 років помер канадець українського походження Данило Мигаль. Він у 1976 році під час півфінального футбольного матчу Олімпійських ігор між збірними СРСР та НДР вибіг на поле з прапором України.

Про це повідомив журналіст Любомир Кузьмяк.

“Тільки вчора переглядав історичний стрікерський забіг Данила Мигаля на поле під час півфінального матчу Монреальської Олімпіади-1976 між збірними СРСР та НДР. А сьогодні дізнався про те, що Великий Українець відійшов у засвіти. Ви так і не приїхали на матч Карпат до Львова, зате вчасно передали свій прапор в Україну.

Коли вперше побачив це відео багато років тому, то мріяв поспілкуватися з вами. Дякую за розмови, дякую за співи і колядки у телефоні на Різдво, дякую за тепло і щирість. А ще за боротьбу. Вічна пам’ять”, – написав на своїй сторінці у Фейсбук Любомир Кузьмяк.

Народився Данило Мигаль 28 грудня 1955 року в Тандер-Бей (Онтаріо, Канада) в родині українських емігрантів. Батько — Богдан Мигаль, лікар у дивізії “Галичина”, родом із Івано-Франківщинини. Через політичні погляди емігрував до Канади, де одружився на українці Вікторії Анні-Балабух, яка народилася вже в Канаді у сім’ї українців, працювала медсестрою. Родина Мигалів підтримувала дружній зв’язок із Йосипом Сліпим.

Данило працював журналістом на радіо та в газеті у місті Тандер-Бей, а також на телебаченні Онтаріо. Був членом канадського Пласту, “Просвіти”, Спілки української молоді (СУМ). Останні роки жив в маленькому містечку Лаппе (Онтаріо).

1976 року в Монреалі на Літніх Олімпійських іграх проходив футбольний матч між збірними СРСР та НДР. Команду СРСР переважно складали українці, гравці київського “Динамо”. Данило Мигаль у вишитій сорочці вибіг на поле з прапором України та словами “Свободу Україні” і станцював гопак. Публіка почала аплодувати, гру зупинили. Поліція затримала хлопця на одну годину.

Своїм вчинком Мигаль хотів “драматизувати долю українського народу” та підтримати українських футболістів, яких у старті вийшло аж 9 чоловік, зокрема Блохін, Буряк та Решко.

Помагав йому вийти з відділу поліції син Степана Бандери, Андрій Бандера.

“Я не мав документів при собі. Полісмени зателефонували моєму батькові у Тандер-Бей, встановили мою особу. Згодом у відділок прийшов син Степана Бандери, Андрій, який і визволяв мене з поліції. Разом з ним був адвокат на ім’я Любомир. Вони поговорили з полісменами і мене відпустили”.

У 2022 році він передав цей прапор в Україну як символ непокори.

23 серпня 2022 року в День Державного прапора України цей самий прапор Мигаля урочисто підняли на відкритті нового сезону Чемпіонату України з футболу. Президент України Володимир Зеленський з нагоди Дня прапора згадав про протест Данила Мигаля у своїй урочистій промові:

“Він [прапор] також побував на Олімпіаді-76 у Монреалі, коли під час півфінального матчу між збірними СРСР та НДР з футболу на поле вибіг представник української діаспори в Канаді Данило Мигаль. У вишиванці та із синьо-жовтим прапором він станцював гопак. Він завжди мріяв передати цей прапор в Україну. Сьогодні це нарешті сталося. І цей легендарний прапор буде піднято сьогодні на відкритті чемпіонату України з футболу”.

Данило Мигаль відійшов у вічність у віці 68 років.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини