У Сокільниках більшість елітних маєтків звільнили від сплати податку на нерухомість

У селах Сокільницької громади вирішили оподатковувати лише будинки, площа яких понад 500 кв. м

Про це повідомляє Еспресо.

На запит «Еспресо.Захід» у ГУ ДПС у Львівській області повідомили, що ставка податку на житлову нерухомість у Сокільницькій громаді не встановлена.

«Ми вирішили звільнити жителів від сплати податку на нерухомість. Податок платять лише ті, хто має справді великі площі, – квартири понад 300 кв. м та будинки понад 500 кв. м. Вони платять фіксовану ставку – 25 000 грн на рік», – повідомив голова Сокільницької громади Тарас Сулимко.

Власники будинків взагалі не сплачують податок з нерухомості до бюджету громади. Зокрема нардеп від Слуги народу Орест Саламаха має у Сокільниках  має будинок на 247 кв. м, а його дружина Анна Саламаха  – на 400 кв. м. Голова Галицького райсуду Львова Ірина Волоско має у Сокільниках будинок  на 357 кв. м.

«Сокільницька громада – багата, може собі дозволити не брати податок на нерухомість. На території нашої громади є 8 АЗС, які дають значні надходження до бюджету, – каже голова ГО “Зручна громада” Уляна Солонюк. –  Звичайно, особливість Сокільницької громади у тому, що тут багато великих приватних будинків. І не обов’язково там живуть багаті люди. Просто колись так будували – коли батьки збудували, сподіваючись, що житимуть там з дітьми та онуками, а діти повиїжджали. А вони лишились самі у величезних будинках, які проблематично опалити. Але є багато нових будинків, багато квартир. Тому, як на мене, податок на нерухомість має бути, особливо для нового житла, але обов’язково треба враховувати майновий стан людей».

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини