Двох працівників Самбірського ТЦК судитимуть за катування та утримування чоловіків у військкоматі

Двоє співробітників Самбірського ТЦК у Львівській області постануть перед судом за катування і незаконне утримання чотирьох чоловіків, які намагалися перетнути кордон, повідомили у четвер у ДБР.

Про це пише УНН.

“На Львівщині працівники ДБР завершили розслідування щодо катування та незаконного позбавлення волі 4-х чоловіків у Самбірському районному територіальному центрі комплектування та соцпідтримки. Обвинувальні акти направлені до суду”, – повідомили у бюро у соцмережах.

Як вказали у ДБР, у вересні минулого року до соцмереж потрапило відео побиття у приміщенні центру двох чоловіків. “Жителі Харкова та Кривого Рогу потрапили до військкомату після того, як намагалися незаконно перетнути кордон з Польщею. Їх затримали прикордонники й доправили до військкомату для постановки на військовий облік”, – розповіли у бюро.

Згодом, як повідомляється, слідство з’ясувало, що “у приміщенні військкомату незаконно утримувались ще двоє чоловіків, затриманих на кордоні”.

“У РТЦК їх намагались примусити “добровільно” пройти військово-лікарську комісію для подальшої мобілізації. Одного з потерпілих утримували в приміщенні військкомату 10 днів, двох громадян – 7 днів, четвертого – 2 дні. Військовослужбовець-водій центру бив їх, погрожуючи зброєю. Побиття відбувалось під “наглядом” керівника – заступника начальника одного з відділів”, – повідомили у ДБР.

Військовослужбовця-водія, як зазначається, обвинувачують у катуванні та незаконному позбавленні волі (ч. 2 ст. 146 та ч. 1 ст. 127 КК України).

Заступника начальника Самбірського РТЦК та СП обвинувачують у неприпиненні кримінального правопорушення, що вчиняється підлеглим (ч. 4 ст. 426 КК України).

Обоє військовослужбовців звільнені з Самбірського районного ТЦК та СП й зараховані у резерв ЗСУ, вказали у ДБР.

20 вересня працівники ДБР повідомили про підозру обом військовослужбовцям.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини