Вокалістку Львівської опери звільнили через співпрацю з росіянами: вона різко відреагувала

Вокалістку Валентину Плужнікову, яка мала виконати головну партію у виставі “Кармен”, несподівано звільнив Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької. А все через те, що жінка нібито виступала на одній сцені із росіянами, коли навчалася в Італії.

Артистка вже відреагувала на цей скандал у себе в Facebook, – пише Уніан.

“Прийшов час і мені сказати після того, як Львівська опера облила мене брудом. Я Валентина Плужнікова – українська оперна співачка. Я народилась, виросла, жила та здобула вищу освіту в Україні. Я перша українка в історії Метрополітен опера, хто стажувався у цьому театрі. Мені 27 років, я молода співачка, яка за свій невеликий вік встигла закінчити стажування у Оперній академії у Варшавській опері, Метрополітен Опера та Академіі театру Ла Скала, я навчалась у програмі для молодих співаків на Зальцбурзькому фестивалі 2019 та Corso d’Opera в Італії 2018”, – зазначила Валентина.

Дівчина також додала, що весь свій творчий шлях навчалась та здобувала міжнародну оперну освіту для того, щоб мати визнання в Україні та жодного разу не була в країні-агресорці.

“Я україномовна, я не співала за кордоном російські опери, я не виконую російську музику, моя позиція чітка і я її відкрито висловлювала завжди. І навіть висловила її на другий день повномасштабного вторгнення, коли всупереч правилам та заборонам вийшла на сцену театру Ла Скала загорнута в український прапор”, – додала співачка.

Вона також пояснила світлину, яку поширюють в мережі, де вона обіймається з російськими артистами на сцені.

“Виступи, в яких мене звинувачують, були в рамках навчання в молодіжній програмі, де я була студенткою. Я не мала контракту на ці виступи як незалежний артист. А фото було зроблене у на сцені в рамках виконання мною ролі Данжевіль в Опері Адріана Лекуврер на Зальбурзькому фестивалі, де я також навчалася у літній програмі для молодих співаків”, – наголосила Валентина.

Дівчина подякувала всім артистам, які стали на її захист та наголосила на тому, що не можна терпіти несправедливість.

“Ми не маємо поговорити і замовчати, в той час, як театри не дозволяють співати на сценах українських оперних театрів талановитим співакам. Треба обʼєднатися та йти далі у своїй боротьбі. Мені не вперше доводити цьому світу свою професійність, правоту та право співати в Україні. Я буду відстоювати своє імʼя та нікому не дозволю паплюжити мою репутацію”, – наголосила Плужнікова.

Реакція Львівського національного академічного театру опери та балету

Цікаво, що раніше був опублікований допис на платформах Львівської опери про скасування виступу Валентини Плужнікової 17.02. Згодом його видалили. Тепер на сторінці театру з’явилося нове повідомлення.

“Після публікації першого допису в соцмережах про участь Валентини Плужнікової в опері “Кармен” 17.02, вже протягом перших 40 хвилин ми почали отримувати негативний зворотний зв’язок від представників преси та громадськості, звинувачення у співпраці з артисткою, що виходила на сцену з російськими співаками. Саме тому було ухвалено рішення про скасування виступу Плужнікової у виставі театру”, – написали представники Львівської опери.

Вони також зазначили, що намагалося вийти на зв’язок зі співачкою, щоб проговорити ситуацію особисто, але не змогли цього зробити.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини