Учениці з Львівщини перемогли у конкурсі шкільних космічних експериментів

Проєкт щодо гідрогелів одинадцятикласниць сколівської школи №2 обрали серед усіх учасників Всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів.Тепер на дівчат та їхню викладачку чекає поїздка до США, а їхній винахід відправлять на МКС з космічного центру NASA.

Винахідниці розповіли Суспільному про роботу над проєктом.

Школярки Вікторія Кавчак і Вікторія Батько над своїм проєктом працювали декілька місяців. Як кажуть дівчата, спочатку думали про досліди над рослинами, але дізналися, що вчені “Львівської політехніки” дослідили унікальний спосіб одержання гідрогелів і їх це зацікавило

“Ми обрали саме гідрогелі, тим паче вони зараз в Україні активно використовуються у зв’язку з війною. За допомогою них можна зупинити кровотечу, а також загоїти різні рани”, — каже Вікторія Кавчак.

Проводити експерименти дівчата їздили до лабораторій Національного університету “Львівська політехніка”. Там вони консультувалися з науковцями, які вже працювали над гідрогелями. Тепер винахід школярок полетить у космос.

“Це наша така мінілабораторія з експериментальними речовинами. На міжнародній космічній станції астронавти будуть досліджувати нашу речовину. А після того, як пробірка прилетить вже до нас, ми зможемо самі її дослідити”, — розповіла Вікторія Батько.

Експериментальний проєкт школярки зі Сколе реалізовували спільно з міжнародною онлайн-школою SchoolToGo.

“Проєкт шкільних космічних експериментів координує Мала академія наук. На першому етапі в конкурсі брали участь тисячі школярів. Коли оцінювали проєкт в Україні, то забирали оті “шапки”, хто учасник проєкту, яка школа, які учні. Просто оцінювали сам експеримент. За оцінками обрали три команди і передали вже в Америку. Американці серед тих трьох проєктів обрали наш”,— каже вчителька хімії Лариса Романишин.

Наразі обидві Вікторії та їхня викладачка, як переможниці конкурсу проєктів, готуються до поїздки у Сполучені Штати Америки. Полетіти планують приблизно за пів року.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини