Загиблого воїна відспівували біля церкви: на Буковині священник УПЦ МП не відкрив храм для похорону (відео)

Тіло загиблого на війні воїна Василя Катана не впустили до храму у селі Задубрівці колишнього Заставнівського району на Буковині.

Про це на своїй фб-сторінці розповів священник ПЦУ Роман Грищук, передає “Еспресо.Захід“.

Відтак воїна довелося відспівувати на подвір’ї храму.

“Знову похорон Героя. Воїн Василь Катан родом із Багринівки колишнього Глибоцького району. Жив у Задубрівці Заставнівського. Сам виявив бажання захищати Україну. Побачив автобус, що віз військових на війну, зупинив, і попросився з ними! Сказав: “Я теж хочу захищати свою Україну!”. Тіло воїна не пустили до храму! Відспівувати довелося під храмом! Бо надто багато зібралося патріотів. “Батюшка” Віталій Дуров запереживав, що надто багато зібралося патріотів і можуть занести тіло воїна, а його “тєлєса” викинуть разом із Московським Патріархатом із храму!” – написав Роман Грищук.

За його словами, громада храму уже 4 роки, як провела збори і абсолютною більшістю голосів перейшла до ПЦУ.

“Але священник із десятком промосковських сектантів забарикадували храм і не впускали громаду до свого храму. Громада хотіла мирним шляхом вирішити проблему. Було багато судів. Усі вирішили питання на користь громади і ПЦУ. Але “батюшці” закони України не указ, Біблія і мораль теж! Москва сказала стояти до останнього! Тому вони взяли храм у заложники, наклали безліч замків, броньовані двері, постійне чергування, а громада молиться на вулиці уже 4 роки…”, – зазначив Роман Грищук.

Він також додав, що священник УПЦ МП Віталій Дуров навіть на шостому році війни не визнав Росію агресором.

“Щодо Дурова є про що поговорити з фахівцями із СБУ. Бо він навіть на 6 році війни не міг визначитися, чи українці самі між собою б’ються, чи все-таки на них хтось напав. І не міг він погодитися, що то Росія напала і вона є агресор. Це щоб ви розуміли, що вони за “українська Церква”!” – наголосив Грищук, додавши відео розмови з Віталієм Дуровим.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини