“Хибне уявлення, що Путін може не зайти у Львівську, Тернопільську чи Івано-Франківську області” – мер Чернігова

Чернігів із перших днів війни перебуває у надзвичайно складній ситуації. Місто є важливим форпостом, який захищає від російської армії столицю. Вже кілька тижнів Чернігів перебуває під постійними обстрілами. У місті немає ані зв’язку, ані електрики.

В інтерв’ю “Українській правді” міський голова Чернігова Владислав Атрошенко розповідає про гуманітарну катастрофу, а також про те, як йому кілька разів пропонували здатися.

– Пане Владиславе, яка зараз ситуація в місті?

– Останні кілька днів кількість обстрілів суттєво збільшилася. Російська армія свідомо обстрілює житлові мікрорайони. Ці обстріли відбуваються абсолютно хаотично і націлені на те, щоб залякати людей ще більше.

Тому для мене особисто важливо заперечити ту інформацію, яку поширюють військові країни-окупанта, що нібито знищуються лише військові об’єкти або об’єкти, що замасковані під житлові, а там насправді перебувають українські військові.

Я хочу, щоб увесь світ мене сьогодні почув – росіяни свідомо розстрілюють мирне населення в Чернігові. Я хочу, щоб це почули німці, які сьогодні спонсорують російську військову машину, купуючи в них енергоносії.

– Багато ваших колег з інших міст отримували від російських військових пропозиції здатися. Чи отримували ви подібні повідомлення?

– Я подібні смс-ки надсилаю до Служби безпеки. А з невідомих номерів не беру слухавку. Пару таких пропозицій було. Приходять дивні смс-ки дивного змісту, на які я просто не реагую.

– Що центральна влада може зробити для вашого міста та інших міст, які опинилися в такій ситуації?

– На центральному рівні я би просив зрозуміти, що теорія про виснаження Росії може не спрацювати. І є приклади початку Другої світової в Росії, коли їхня армія зазнавала величезних втрат, а потім вони перегруповувалися та знаходили в собі сили зламати ситуацію.

Я вважаю тактика вичікувати послаблення Росії є хибною. Як з боку українців, так і з боку наших іноземних партнерів, які нашими руками та нашою кров’ю хочуть виснажити Росію.

Я враховував би досвід і не давав би оговтуватися Росії, яка зараз перманентно знаходиться в стані шоку і не очікувала такого опору і потрібно через це діяти швидше. В тому числі іноземним партнерам, і в тому числі по військовій підтримці. Санкції, які діють одночасно із тим, що країни купують російські нафту і газ, не є ефективними і це лицемірство.

Крім того, є проста порада зрозуміти, що час для жителів Маріуполя і жителів Львова йде по-різному. І оцінюється по-різному. Влада повинна дати сигнал, що розуміє як їм важко і робить все можливе, аби час перемоги настав швидше.

– Хто зараз найбільше допомагає Чернігову?

– Я відчуваю підтримку волонтерів. І я їм безмежно вдячний. Чернігівським та з інших міст, які розуміють одну просту річ – якщо вони допоможуть зупинити ворога на кордонах нашої області, то ворог не просунеться у їхні області.

Хибне уявлення, що Путін може не зайти у Львівську область, чи Тернопільську, чи Івано-Франківську. Мені хочеться, щоб мешканці цих міст це розуміли.
Ми Чернігів нікому не здамо. Хочу щоб вся Україна це почула.

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини