“Найкрасивіша дівчина в Галичині”: 1920-ті на світлинах із приватної колекції німецького колекціонера

Німецький колекціонер Вольфганг Віггерс опублікував на своїй сторінці у мережі Flickr добірку монохромних ретро-світлин із заходу України.

Фотографії датовані 1920-ми роками та розповідають про щоденне життя та побут українців, передає Локальна історія.

Велика родина обідає біля хати, солдати зупинились відпочити, жінки перуть одежу в річці, а молода красива матір годує грудьми маленьку донечку. Це лише декілька сюжетів із старих світлин із заходу України, які декілька років тому знайшов на аукціоні eBay німецький колекціонер Вольфганг Віггерс.

Подвір’я церкви

Прання

Молода матір

Віггерс зазначає, що фотографії були зроблені у 20-их роках минулого століття у місті Рогатин і селі Конюшки на Івано-Франківщині та у 1930-их у селищі Ясиня Закарпатської області. Автори світлин, на жаль, невідомі. Втім на звороті деяких карток є нотатки німецькою мовою. Наприклад, зображення із жінкою у шубі має підпис: “Мені подобається її меланхолійний вираз обличчя, у ній є щось величне”.

На звороті картки із дівчиною з глечиком йдеться, що це “найкрасивіша дівчина в Галичині”.

“Важко сказати, який саме знімок із цієї добірки мій улюблений. Однак мені дуже подобаються фотографії, на яких зображені люди за щоденною роботою. Приміром, картка “Віяння зерна”, на якій літня жінка зайнята працею, а діти з цікавістю дивляться на фотографа”, – говорить з усмішкою колекціонер.

Вольфганг Віггерс додає, що його завжди цікавили старовинні фото з різних країн і він має уже чималу збірку.

“Намагаюся врятувати старі фотографії від забуття та показати їх якомога ширшій аудиторії. Сьогодні світ заповнений безліччю цифрових фотографій. Проте маю сумніви, що більшість із них пройде випробування часом так само, як і надруковані сто років тому старі світлини. Більшість сучасних кадрів будуть втрачені разом із картками пам’яті та жорсткими дисками назавжди”, – підсумовує колекціонер.

Родина. Ясиня, 1933 рік

Дорога на ринок. Ясиня, 1933 рік

Шинок. Ясиня, 1933 рік

Друзі. Підпис на звороті фотографії: “Наша місцева подруга”. Ясиня, 1933 рік

Біля церкви

Господарські будинки

У селі

На базарі

Напис на звороті світлини: “Хресна хода перед церквою”

Напис на звороті світлини: “Жінка у шубі. Мені подобається її меланхолійний вираз обличчя, у ній є щось величне”

Підпис на звороті світлини: “Місцеві мешканці у місті в неділю”

Родина

У саду

Селяни обідають біля своєї хати

Напис на звороті світлини: “Найкрасивіша дівчина в Галичині. Вона мені це сказала, коли я купив у неї фотокартку у Бурштині. Хіба ж вона не схожа на німкеню? Не вистачає лише п’єдесталу, на якому вона би стояла”. Під словом “німкеня” автор мав на увазі збірний образ жінки з Німеччини – міцної статури та з довгим світлим волоссям

Солдати на відпочинку

Будинок у Галичині

Будинок в Галичині. Напис на звороті картки: “Як місцеві будують будинки я вам розповім особисто. Зараз би це зайняло надто багато часу. Утім дивно: незважаючи на те, що закінчена лише половина хати, на ній вже живуть лелеки. Їх багато навколо. Але дівчатка не бояться, що птахи їх ущипнуть за ногу. Вони завжди трапляються на їхньому шляху”

Віяння зерна

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини