Коли колядують, щедрують і засівають в Україні 2022 року: традиції та правила

Колядування, щедрування та засівання – найяскравіші та найвеселіші традиції новорічних та різдвяних свят. Їхня мета – привітання та побажання одне одному добробуту й процвітання.

Як і коли в Україні заведено колядувати, щедрувати й засівати, дізнавався OBOZREVATEL.

Коли колядують в Україні

Традиційно в Україні колядують на Різдво, зранку 7 січня, однак у деяких регіонах ходити з колядками (і відвідувати хрещених із кутею) розпочинають уже в Святвечір 6 січня. Для цього з кількох людей збирають вертеп, який очолює учасник із “Вифлеємською” зіркою на жердині.

Така компанія обходить доми, співаючи колядки – різдвяні пісні, що прославляють Народження Ісуса Христа.

Традиційно в Україні колядують на Різдво

Коли заведено щедрувати в Україні

Щедрують українці 13 січня – в Щедрий вечір. Щедрівки відрізняються від колядок тим, що містять побажання багатого врожаю, добробуту, здоров’я та інших благ.

Щедрувати заведено також невеликою компанією. Щедрувальники обходять оселі, граючи на музичних інструментах та вітаючи людей зі Старим Новим роком.

Колядки – різдвяні обрядові пісні

Коли засівають в УкраїніПосівати варто вже після настання Старого Нового року – 14 січня. Це роблять тільки чоловіки, хлопці або хлопчики, оскільки впускати жінку в дім у перший день року здавна вважалося поганим знаком.

Посівальники ходять по домах, обсипаючи їх зерном і співаючи посівалки. У цих піснях господарям бажають здоров’я, щастя та добробуту. Зерно від посіву не прибирають до заходу сонця.

Колядувати заведено невеликою компанією

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини