“Я вірив Росії, я не мав права цього робити” – Кравчук про свою найбільшу помилку

Кравчук

Перший президент України, голова української делегації в Тристоронній контактній групі по Донбасу Леонід Кравчук назвав своєю найбільшою помилкою те, що він вірив Росії. Політик сказав, що не мав права цього робити.

Він згадав, що мав доступ до закритих архівів та бібліотек у Москві, коли три роки там навчався. За словами Кравчука, він знав те, що тоді ніхто ще не знав, і думав, що Росія зміниться, передає LB.

Політик вважав, що країна буде дипломатичним шляхом домовлятися зі своїми сусідами, а не застосовувати силу. Однак, за словами Кравчука, Росія залишилася такою, якою була. Перший президент пошкодував, що раніше не зробив висновки, незважаючи на інформацію, якою володів. Він додав, що зрозумів, хто найбільше заважає будувати незалежну Україну, коли очолив державу, – Росія.

Кравчук нагадав, що вже в той час війська країн СНД вели бойові дії в Нагірному Карабасі. Ними керував радянський і російський воєначальник Євген Шапошников. Тоді почався військовий конфлікт у Придністров’ї.

Перший президент помилково вірив, що Росія хотіла корінних змін, незалежності та співпраці з Україною. Однак, за словами Кравчука, не можна було тоді передбачити все те, що сталося більш ніж за 20 років.

“Однак якщо мої візити в Росію були суто офіційними, то візити Кучми, його зустрічі з російськими президентами, з прем’єрами були не просто офіційним, вони були напівофіційними”, – сказав Кравчук.

Він зазначив, що другий президент України, ексголова ТКГ Донбасом Леонід Кучма не просто вірив у можливу співпрацю з Росією, а й робив для цього відповідні кроки.