Львів’ян просять допомогти дівчинці, яка народилася без очей

Треба 15 тисяч доларів на протезування за кордоном.

Анна-Марія народилася без очей. Дівчинці уже 1 рік і 3 місяці. Їй потрібна допомога на шість операцій у Польщі. Про це інформує благодійний фонд “Із янголом на плечі”, який займається збором допомоги дитині, передає “Еспресо.Захід“.

“З трепетом у душі дивилася на перші фото УЗД дитинки і ніколи не забуду радість від почутого від лікаря: “Мамочко, вітаю, у вас буде дівчинка”. Але чергове УЗД на шостому місяці вагітності нас приголомшило. Лікар повідомив про підозру на мікрофтальмію обох очей, тобто нерозвинутість обох очей. Шок, сльози, молитви, надія, що все ще зміниться, оскільки дитинка ще ростиме. Але… на жаль… на восьмому місяці повідомляють: “Тримайтеся, у дівчинки відсутні оченята повністю”. Неможливо передати словами біль і страх, який нас охопив. Але 29 січня 2020 року народилася наша донечка Анна-Марія”, – розповіли батьки малечі волонтерам благодійного фонду.

Лікарі сказали молодим батькам, що за 30 років у лікарні вперше народилася така дитинка. Їй встановили діагноз вроджена анофтальмія обох очей, тобто відсутність в орбіті очних яблук, дитинка незряча. На сьогодні у світі немає практики пересадки очей, тому можливий тільки протез.

“Ми звернулися до офтальмолога у Львові. Нам сказали, що у нашому випадку потрібно тільки раннє протезування. Оскільки народження дітей з таким діагнозом – дуже велика рідкість, спеціалістів в Україні немає. Ми звернулися у Європейський центр діагностики, хірургії та мікрохірургіїока для дітей і дорослих Пьотра Яворські у м. Катовіце у Польщі. Нам запропонували поетапну імплантацію саморозширювальних імплантів на кшталт експандера. Усього у планах 6 операцій для правильного формування очних ямок, збереження симетрії обличчя, правильного розташування епіпротезу з можливістю відтворення повікової щілини та функції повік”, – пояснюють батьки.

Припинення лікування на будь-якому етапі може спричинити у майбутньому неможливість встановлення протезів і збереження правильного розвитку кісток лицевого черепа.

Батьки зробили уже три етапи операційних втручань. Попереду ще три загальною вартістю 15 тисяч доларів. Лікування тривале у часі і залежить від темпу росту дитини, типу первинних змін і реакції на лікування. Приблизний час завершення лікування – січень 2022 року. Їм потрібна фінансова допомога, адже батьки вичерпали власний ресурс.

Анні-Марії уже 1 рік і 3 місяці. Дівчинка росте, тож їй все треба зробити вчасно, а часу мало.

Фото: благодійний фонд “Із янголом на плечі”

БО ІЗ ЯНГОЛОМ НА ПЛЕЧІ БФ
Номер рахунка UA173052990000026009001002960
АТ КБ “ПРИВАТБАНК” МФО: 305299
ЄДРПОУ/ІПН 41411833
Призначення платежу: Благодійний внесок для Анни-Марії
Картка Приватбанку (лише для користувачів Приват24):
5169 3305 2176 1400