“Не мають жодних перспектив”: Кремінь про заяви Мендель щодо “української російської мови”

Мовний омбудсмен Тарас Кремінь прокоментував заяву прессекретарки президента Юлії Мендель про “українську російську мову”, зазначивши, що подібні заяви не мають жодних перспектив

Про це повідомила пресслужба мовного омбудсмена, передає Еспресо.

Так, Кремінь нагадав, що три тижні тому Володимир Зеленський на форумі “Україна 30″ сказав, що в нашій країні державною мовою є одна – українська, і для неї мають бути створені найкращі умови.

“Якщо продовжити його слова, то має імплементуватись та ефективно діяти закон про мову. Отже, до кінця року, як це визначено стратегією дій уряду на 2021 рік, має з’явитись державна програма розвитку і опанування української мови. Водночас маємо сьогодні слова речниці президента. У мене виникає просте запитання: ми тепер на кого орієнтуємось. Я не поділяю таких заяв, і вважаю їх такими, які не мають жодних перспектив. Статтею 10 Конституції України, якій в цьому році виповнюється 25 років, визначено, що єдиною державною в Україні є українська”, – наголосив Кремінь.

За його словами, питання мови в Україні треба закрити раз і назавжди.

“В нас є Закон “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, є система освіти, є державна влада, яка повинна сприяти розвиткові та функціонуванню української мови як державної. Зрештою, ми маємо зовнішні загрози, на які потрібно зважати”, – додав він.

Нагадаємо, прессекретар Володимира Зеленського Юлія Мендель назвала російську мову “частиною культурного розмаїття України”. За її словами, російська – не є монополією РФ і Україна повинна розвивати власний варіант цієї мови.