“Путін – вбивця”: Байден сказав те, що досі не зміг сказати Зеленський” – Порошенко

Заява президента США Джо Байдена щодо президента РФ Володимира Путіна є вкрай важливою для України.

Про це у відеозверненні заявив п’ятий Президент України, лідер “Європейської Солідарності” Петро Порошенко, передає Прямий.

Він подякував лідеру США за послідовну підтримку нашої держави й закликав президента Зеленського нарешті відреагувати конкретними діями на публічну інформацію американських партнерів щодо агента Кремля Деркача та корупціонера Коломойського.

“Путін – вбивця”. Те, що наша команда говорить з 2014 року; те, що з 2019 року жодного разу не наважився вимовити Зеленський, вголос на увесь світ вимовив Джозеф Байден. Дуже гарна відповідь на питання Who is Mr. Putin. Таке публічне визнання американського президента для України – на вагу золота. Я хотів би подякувати першій особі Сполучених Штатів за цінні слова. Загалом – за підтримку України, яку він демонструє послідовно ще з часів нашої зустрічі під час моєї інавгурації в червні 2014 року”, – говорить Порошенко.

“Те, що Байден – надійний союзник України в нашій обороні від російської агресії й в проведенні реформ, знаю не з чужих слів, а з власного досвіду і спілкування. У мене з ним було понад десять зустрічей і понад двадцять телефонних розмов. Президент Байден – великий шанс для України, для нашої європейської та євроатлантичної інтеграції. Однак Офіс українського президента поки що демонструє нездатність скористатися цією можливістю, і навіть більше – ризикує її втратити”, – наголошує п’ятий президент.

Він нагадав – вчора американська розвідка офіційно заявила, що народний депутат України Андрій Деркач пов’язаний з російськими спецслужбами і є агентом Кремля, який за завданням Путіна втручався у хід виборчої кампанії у США.і розповсюджував з цією метою сфабриковані фейки щодо Порошенка і Байдена.

“Поза всякими сумнівами, сигнали про Деркача Вашингтон протягом останнього року українському керівництву посилав неодноразово по дипломатичних та інших каналах. Щоразу натикаючись на стіну нерозуміння елементарних істин, американці наважилися на безпрецедентний крок – публічну заяву і санкції. Не часто у відкритих доповідях розвідки називають імена конкретних агентів”, – констатує Петро Порошенко.

“Підтверджено те, що ми, “Європейська Солідарність”, говоримо майже рік. Деркач є державним зрадником, відверто працює на Росію і проти України. На вимогу Зеленського правоохоронні органи фабрикують справи проти ветеранів, волонтерів, добровольців, активістів. Що ще треба, щоб Служба безпеки України пред’явила звинувачення Деркачу? Я розумію, що голова СБУ Іван Баканов “сів у шпагат”. Мало того, що він земляк, друг і бізнес-партнер Володимира Зеленського. Він прекрасно пам’ятає, як у травні минулого року Зеленський публічно підтримав дії Деркача. Прямо на пресконференції, грубо порушуючи законодавство України, Зеленський тиснув на правоохоронні органи. Вимагав від Генеральної прокуратури притягнути до відповідальності за державну зраду. Але не Деркача, а Порошенка”, – нагадує лідер “ЄС”.

Не можна маніакальне переслідування політичних опонентів переносити у міжнародну площину, ставлячи під удар потужну підтримку України з боку партнерів – переконаний Петро Порошенко.

“Ми всі прекрасно розуміємо, що інспірований Деркачем скандал відбувся за узгодженням і режисурою Офісу президента. Чи, може, хтось і справді вірить, що лідер фракції “Слуга народу” Арахамія і різні дубинські за власної ініціативи, а не за вказівки Зеленського вимагали створення слідчої комісії по контактах Порошенка-Байдена? І, до речі, й досі не відкликали проєкт відповідної постанови”, – зазначив Порошенко.