Чудотворне джерело під Львовом, яке потрібно обійти 12 разів

Чудотворне джерело під Львовом, яке потрібно обійти 12 разів
Чудотворне джерело під Львовом, яке потрібно обійти 12 разів

В давніх часах, на території, де знаходиться тепер чудотворне джерело с. Новосілка (відоме також як Раковець – через географічну близькість сіл), було поле.

Придорожній знак села Новосілка

Придорожній знак села Новосілка

Існує легенда, а може і історія, що під час сільськогосподарських робіт господар виявив, що із під землі, пробивається джерело. Невідомо чому, але чоловік звелів його замурувати, після чого він несподівано ocлiп. Так прожив він слiпим два роки. І ось, одного разу, йому приснився сон, в якому було сказано, що він прозріє лише тоді, коли відкриє джерело та тричі вмиє обличчя його водою. Чоловік прислухався до незвичайної поради і, виконавши вказане, вмить прозрів.

Чудотворне джерело села Новосілка (Раковець)

Чудотворне джерело села Новосілка (Раковець)

До теми: Сила святої води: цілющі джерела Львівщини

З подяки за зцілення, неподалік джерела, той чоловік звів муровану каплицю Положення ризи Пресвятої Богородиці. Є також твердження, що капличка була збудована на честь появи чудотворної ікони Пр. Богородиці, яка – за переданням – з’явилась на дубі біля цілющої води чудотворного джерела. А ще інші джерела говорять, що в сиву давнину, над цим джерелом таки об’явилася Матінка Божа. Хоча ці твердження мають дещо відмінне представлення, їх об’єднує особлива присутність Пр. Богородиці у цьому чудотворному місці, яку відчуваємо ще сьогодні.

Капличка біля джерела

Капличка біля джерела

Від того часу, коли той чоловік отримав зцілення, джерело виявилося благословенним і цілющим. Люди приходили сюди молитися і через віру й молитву отримували зцілення від води чудотворного джерела. В каплиці почали проводитися Богослужіння. Чутка про це святе і чудотворне місце скоро розійшлася по всюди – до нього ринули численні прочани та паломники з усіх куточків нашого краю. Віками звідусіль сюди прибували люди, щоб помолитися і отримати зцілення.

Прочани біля чудотворного джерела села Новосілка (Раковець)

Прочани біля чудотворного джерела села Новосілка (Раковець)

На свято Святих Мучеників Маккавейських, 14 серпня, тут був встановлений відпуст, на який сходилося багато людей як з сусідніх сіл, так і здалека. Кажуть, що на одному з таких відпустів тут побував і Митрополит Андрей Шептицький.

Митрополит Андрей Шептицький

Митрополит Андрей Шептицький

Під час другої світової війни мурована каплиця Положення ризи Пр. Богородиці була розібрана, а вже в 90-х роках, за незалежності України, на фундаменті цієї каплиці мешканцями села був збудований храм Святих Мyчeників Маккавейських, до якого можна потрапити сходинками догори.

Храм Святих Мучеників Маккавейських в селі Новосілка

Храм Святих Мучеників Маккавейських в селі Новосілка

Нелегкі часи жорстокого комуністичного переслідування Христової Церкви не змогли перешкодити людям приходити сюди на молитву, щоб віддатися під опіку Пр. Богородиці, духовно збагатитися та отримати через молитву зцілення від цілющої водиці чудотворного джерела.

Пам’ятка біля чудотворного джерела села Новосілка (Раковець)

Пам’ятка біля чудотворного джерела села Новосілка (Раковець)

На початку 90-тих до чудотворного джерела приїжджали науковці з Одеси, вони проаналізували воду і виявили в ній великий вміст срібла. Але, безперечно, не срібло надає цілющі сили джерелу, а щира молитва і віра. Цікаво, що ця вода однаково холодна у будь-яку пору року – має 4-5 градусів за Цельсієм, але, подейкують, ще ніхто від неї не застудився.

Уже декілька років поспіль 15 липня, у свято Положення ризи Пресвятої Богородиці, у цьому чудотворному місці святкують храмовий празник та відбувається велике водосвяття.

Існує традиція, що хто пройде дванадцять кіл у воді джерела отримає оздоровлення. Звичайно, що не кількість пройдених кіл у воді і не ковток води із цілющого джерела дає оздоровлення. Щоб оздоровитися і отримати зцілення потрібно приходити сюди з чистою душею, з вірою, зі щирою молитвою – тоді Господь зможе зцілити нас від будь якої недуги. Головне вірити в це, адже для Бога немає нічого неможливого.

Джерело: Селезіяни Святого Івана Боско

Додавайте “Про Львів” у ваші джерела Google Новини