Святість – не в розмірі банки: у ПЦУ розвінчали міф про Водохреще

У ПЦУ заявили, що обмивання в ополонці на Водохреща не призводить до духовного очищення і не “звільняє” від гріхів.

Як написала Православна церква України на своїй сторінці у Facebook, жодного церковного припису для звершення такого дійства немає і, як стверджують дослідники, в українського народу воно не мало поширення, – пише Gazeta.ua.

“Дуже важливо розуміти суть християнського свята і не плутати його з модою, традиціями, народними віруваннями, тим більше – із забобонами чи марновірством”, – наголошують у церкві.

На Водохреща немає потреби просити священника “побризкати більше”, адже нема поняття “розбавленої святості”. Нема потреби запасатися водою у найбільших бідонах чи каністрах, адже той, хто принесе на водосвяття навіть найбільшу банку, але разом із темними помислами та порожнім серцем, не отримає “більшої святості”.

“І нарешті: церква не забороняє пірнати в зимову воду, це право і вибір для кожного. Головне – не перетворювати таке купання на якийсь магічний ритуал, привід до пияцтва, гордості чи осудження ближнього”, – підсумували у церкві.

19 січня в Україні відзначатимуть свято Хрещення Господнього. Однією з основних його традицій є пірнання в освячену ополонку. Вважається, що така процедура допоможе людині позбутися і вберегтися від будь-яких недуг на весь рік. Попри всі плюси від водохресного купання, воно має великий список протипоказань та інших негативних наслідків.