“Тим, хто перехворів на COVID-19, щеплення не обов’язкове” – лікар-імунолог

Якщо людина перехворіла на COVID-19, то щеплення проти коронавірусної інфекції їй робити не обов’язково, заявив лікар-імунолог Борис Донськой. За його словами, якщо людина перенесла хворобу, то в неї виробився набагато сильніший імунітет, аніж може з’явитися після щеплення.

Доказово описаних прикладів повторного зараження після перенесеної хвороби немає, заявив лікар. Це твердження не відповідає публікаціям у західних наукових виданнях, де такі випадки визнані як підтверджені, передає Радіо Свобода.

«Таких прикладів (коли людина заразилася коронавірусом повторно – ред.) на весь світ описано з десяток. І то ці люди не хворіли, в них був повторно виявлений вірус. З великою ймовірністю – хибно позитивний. Переважна більшість таких прикладів – це коли людині зробили, можливо, для виїзду за кордон, ПЛР-тест і виявили коронавірус. Ніяких симптомів не було, і людина переконана, що вона перехворіла безсимптомно, і от через місяць вона справді хворіє з коронавірусом. І вона, і її лікар вважають, що це повторне зараження. Але першого зараження просто могло не бути. Кількість хибно позитивних результатів при ПЛР-діагностиці, як і хибно негативних, достатньо велика. І переважно це не повторне зараження, а просто один із тестів був хибний, і все», – стверджує Борис Донськой.

Відповідно, каже лікар, чим пізніше до України буде привезена вакцина, тим менше доз знадобиться.

«Якщо говорити про зараз, там нам дійсно потрібно десятки мільйонів доз. Якщо мова йде вже про вересень, то нам уже і 5 мільйонів доз не буде кому колоти, тому що до того часу більша частина українців перехворіє. Я не бачу тоді сенсу робити щеплення, якщо людина перехворіла», – сказав Донськой.