“Так собі”: Степанов оцінив ефективність карантину на минулих вихідних

708
Максим Степанов

Міністр сподівається, що позитивний результат карантину стане відчутним вже через неділю.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов вважає, що на минулих вихідних в Україні карантин дотримувалися “так собі”. Водночас він очікує на зменшення захворюваності мінімум через два тижні після введення карантину вихідного дня.

Про це він сказав під час онлайн-брифінгу МОЗ 21 листопада, передає ТСН.

“З 00:00 годин вступив у дію карантин вихідного дня. Це вже другі вихідні, в які він буде діяти. Давайте будемо відвертими: на минулих вихідних дотримання карантину вихідного дня було так собі. Ми бачили в ЗМІ численні зупинки роботи або закладів громадського харчування, або фітнес-центрів зі сторони Нацполіції”, – сказав Степанов.

Відповідно до розрахунків МОЗ завдяки дотриманню правил карантину вихідного дня “точно можна стабілізувати ситуацію”, однак це буде відчутно мінімум через два тижні після введення обмежень.

“Багато “експертів” з’явилися і почали говорити: “Ми вже провели перший карантин вихідного дня і не побачили зменшення”. Є закони епідеміології, це аксіома – неможливо на наступний день після карантинних обмежень побачити зменшення захворюваності. Результат ми очікуємо мінімум за два тижні після дійсно проведеного карантину вихідного дня, після дотримання всіх встановлених обмежень. Усі обмеження — це життєва необхідність”, – наголосив міністр.

Нагадаємо, у суботу, 21 листопада, від 00:00 в Україні почав удруге діяти карантин вихідного дня. Він триватиме до 24:00 неділі, 22 листопада.

Посилені обмеження для боротьби зі стрімким поширенням COVID-19 діятимуть щонайменше до 30 листопада 2020 року. Що заборонено, а що дозволяється на карантинних вихідних читайте у нашому матеріалі.