У Львівські області бабуся живе у лісі, бо до власної хати її не пускають квартиранти

21009

Безхатьком Марія Нарожняк стала три роки тому.

Ліс поблизу рідного села став для 83-річної Марії Нарожняк домом, бо вона не може виселити зі своєї батьківської хати квартирантів.

Про це йдеться в сюжеті ТСН.16.45.

Каже, колись пустила їх пожити, договір оренди не укладала, а нині квартиранти

виселятися відмовляються і навіть судяться з жінкою. Тож зараз їй за оселю – дошки, на них накинута ковдра. Ані від вітру, ні від дощу халабуда не захищає. Всередині купа мотлоху – матрац, картон, простенький посуд.

Безхатьком Марія Нарожняк стала три роки тому –  при тому, що колись мала аж дві оселі. Її власна хата згоріла. А в ще одну, яку отримала у спадок від батьків, одинадцять років тому, каже, пустила орендарів. Коли її оселю зруйнував вогонь, прийшла туди. Втім орендарі бабусю на поріг не пустили і виїжджати відмовились. «Вона приїхала сюда на велосипеді, просилася, що вона немає де жити, я, як добра душа, думаю нехай. Минуло 3 роки, я кажу Катю звільняй хату, вона 2 роки мене дурила, водила за ніс, я бачу що з того нічого не буде і подала її в суд», – розповідає жінка.

Суд тривав 6 років. У квітні бабуся нарешті отримала рішення – виселити орендарів. Але зробити цього не може і досі. Квартирантка твердить, що документи у бабусі підробні, тож подала апеляцію. Засідання за місяць. До того виконавча служба сюди не йде.

«Вони розраховують, що я помру і їм лишиться хата», – каже старенька.

Сусіди підгодовують пані Марію, впускають помитися. Кажуть, хата дійсно її. «Вони попросилися на пару років і тепер їх вибрати звідси просто не можливо, вони ведуть себе нахабно, вони ні прописані, ні нічого, потому що це не їхнє», – каже один із сусідів старенької.

«Осінь на вулиці, скоро зима, ну просто біда, вона вже бачите в якому стані, тобто вона не переживе ту зиму тут на вулиці», – додає сусід Дмитро Папірник.

Люди підозрюють, орендарі не виїжджають, бо заручилися підтримкою селищного голови. Той у свою чергу каже, пропонував бабусі відремонтувати згорілу хату. Старенька запевняє, що він бреше.

«В неї є місце в міській лікарні Немирівській, ліжко, тумбочка. Людина сама її впустила на квартиру», – переконує селищний голова Немирова Микола Бесага.

Юристи переконують, що  все через те, що нема договору оренди, де були б прописані строки проживання та виїзду квартирантів. А ще в недосконалості законодавства: власник житла має довести, що йому воно потрібне для власного користування.

«Належним чином оформляти документи, щоб було чітко зрозуміло початок і кінець цих стосунків. Українці не укладають договорів, вони не розуміють, що документ захищає їх в першу чергу», – пояснює адвокат Олег Мицик

За заявою бабусі у поліції  почали розслідування. Тим часом старенька готується зустрічати у лісі холоди. Зносить у халабуду теплі речі і сподівається дожити до засідання апеляційного суду.