Хасиди покинули кордон з Україною і залишили після себе купи сміття (фото)

5026

Майже всі паломники-хасиди організовано покинули нейтральну смугу на кордоні з Україною і поїхали вглиб Білорусі.

Світлина від Антона Геращенка.

Як повідомляє БелТА з посиланням на офіційного представника Гомельської прикордонної групи Олексія Дюбенкова, насамперед покинули нейтральну смугу жінки з грудними дітьми, передає Обозреватель.

“Стовпотворіння в пункті пропуску “Нова Гута” немає. З нашого боку зроблено все можливе, щоб оперативно виконати своє завдання. Ми додали людей, щоб в найкоротший час оформити всіх охочих повернутися”, – розповів він.

Пізніше заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко написав у Facebook, що хасиди повністю звільнили територію прикордонного поста “Нові Яриловичі” і попрямували в Гомель, Пінськ й інші населені пункти Білорусі.

Світлина від Антона Геращенка.

“Білоруській стороні залишилося тільки прибрати територію після паломників, і КПП “Яриловичі” зможе відновити свою роботу”, – додав він.

У п’ятницю в хасидів починається святкування Рош га-Шана (єврейський Новий рік).

Світлина від Антона Геращенка.

“Відзначати будуть після заходу сонця – хто в Пінську, хто в Гомелі, хто в готелях, а хто на знімних квартирах. Місцеві громади стурбовані розселенням і приготуванням кошерної їжі”.

Тим часом правоохоронці перевіряють законність перебування та потрапляння хасидів на територію України. Як зазначила пресслужба МВС, особливу увагу приділено їхнім можливим зловживанням під час перетину державного кордону на в’їзд у країну.

“Державна прикордонна служба не відкидає того, що окремі іноземці могли підробити документи, які підтверджують мету їхнього приїзду в Україну, зокрема з лікування, різноманітних запрошень, а також не дотримання правил транзитного проїзду нашою країною, який міг тривати не більш ніж 48 годин”, – йдеться в повідомленні.

Правоохоронці вже викрили певну кількість осіб, які не дотрималися умов в’їзду та знехтували законодавством України. Цих осіб буде відправлено за межі України із забороною в’їзду щонайменше на три роки.